wybuch gazu

    wybuch gazu

    Ratownicy odnaleźli ciała 47-letniej kobiety i 87-letniego mężczyzny, którzy byli poszukiwani po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Chodlu na Lubelszczyźnie. W akcji poszukiwawczej uczestniczyło około stu strażaków, którzy ręcznie usuwali gruz i rozcinali elementy konstrukcji budynku. Wojewoda lubelski zapowiada pomoc dla poszkodowanej rodziny.

    Na początku marca, w wyniku wybuchu gazu runęła kamienica w Poznaniu. W ruinach budynku znaleziono ciała pięciu osób, a 21 zostało rannych. Pan Marek Stanisławski własnymi rekami odkopał z gruzów swoją żonę Izabelę i córkę Zuzię. Jak czuje się teraz Zuzia, która po wybuchu przez kilka dni nie otwierała oczek ze strachu? Rodzina mieszka tymczasowo w hotelu. Na jaka pomoc mogą tu liczyć? Jak wygląda sprawa ze znalezieniem rodzinie owego mieszkania? Z rodziną Stanisławskich rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

    Rotunda w Warszawie to podstawowy punkt geolokacyjny dla osób, które chcą się umówić na spotkanie. Tak było przed erą telefonów komórkowych i nawigatorów, jest i teraz. I właśnie dzięki temu była świadkiem wielu spotkań przyjaciół, pierwszych randek i kłótni. Sama też przeżyła tragedię, kiedy w 1978 roku - w wyniku wybuchu gazu - zginęło w niej 49 osób. Ostatnio władze miasta postanowiły ją wyburzyć i na jej miejsce postawić nową, nowocześniejszą. No dobrze, wszystko ładnie, pięknie, jest jednak jedno "ale" - gdzie w trakcie jej budowy będzie spotykać się ludność cywilna miasta stołecznego Warszawy? Sprawdził to - zaniepokojony i poruszony całą tą sprawą - dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

    To źle zabezpieczona butla z gazem była prawdopodobną przyczyną wybuchu w kamienicy przy ulicy Noakowskiego w Warszawie. To nie jedyny wybuch w ciągu ostatnich miesiącach. Gaz jest bezpieczny, ale tylko tedy, kiedy jest bezpiecznie eksploatowany. Które gazy nie mogą istnieć w jednym budynku mieszkalnym? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Paweł Frątczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.