wirusowe zapalenie wątroby

    Wirusowe zapalenie wątroby, potocznie nazywane żółtaczką jest niebezpieczną chorobą, na którą zapadają miliony osób na całym świecie. 28 lipca przypada Światowy Dzień WZW. Z tej okazji warto przypomnieć na czym polega choroba oraz o tym, jak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań oraz szczepień. 

    W wyniku ostrego zapalenia wątroby zmarło co najmniej jedno dziecko - przekazała Światowa Organizacja Zdrowia. Natomiast 17 małych pacjentów wymagało przeszczepu narządu. Jaka jest przyczyna wzrostu zachorowań?

    O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN internistę Piotr Gryglasa, który mówi, że higieny nigdy za wiele, i że powinniśmy zawsze sterylizować i skórę pacjenta i narzędzia, i czy to jest gabinet kosmetyczny, czy sala operacyjna, to narzędzia powinny być wysterylizowane. Infekcja grzybicza, gronkowiec, wirusowe zapalenie wątroby typu C, to niebezpieczne choroby, którymi możemy się zakazić podczas wizyty u kosmetyczki, jeżeli narzędzia nie są sterylizowane. Jakie są objawi wirusowego zapalenia wątroby typu C?