wiara chrześcijańska

  wiara chrześcijańska

  Prymas Stefan Wyszyński był nie tylko wielkim przywódcą duchowym, ale także jednym z najważniejszych autorytetów moralnych w Polsce. Mimo pełnionych funkcji pokazywał innym, jak żyć w świętości i jedności z Bogiem. Jego postawa przyczyniła się do walki z komunizmem w Polsce. Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego gościem Dzień Dobry TVN była dr Ewa K. Czaczkowska – autorka biografii o Prymasie Tysiąclecia. 

  Prawie 90 proc. Polaków uważa się za katolików. Co jest istotą katolicyzmu? Które święta są dla katolików najważniejsze? Jaki jest stereotyp katolika? Na temat religii - z o. Norbertem Kuczko - rozmawiała Katarzyna Olubińska. Dziennikarka Dzień Dobry TVN spotkała się także z Kingą Kowalewską, projektantką sukni ślubnych, która postrzega swoją pracę jako powołanie. Co to znaczy, że "w każdą suknię wkłada modlitwę"?

  Im szybciej zapanujesz nad wiarą swojego dziecka, tym trudniej mu będzie zejść z tej drogi. Taką zasadą w wychowaniu dzieci kierują się Żydzi. Jak Katolicy powinni budować wiarę w swoim dziecku, by nie spowodować jego zniechęcenia do instytucji Kościoła? Co zrobić w sytuacji, kiedy dziecko nie che iść z nami na Mszę Świętą? Odpuścić, a może zmusić? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Małgorzatę Terlikowską, mamę 5 dzieci i Monikę Dreger, psychologa.

  Anna Żeńca (wcześniej Świątczak), była żona Michała Wiśniewskiego, zamieściła w Internecie poruszające wyznanie wiary. Robi wrażenie? Dlaczego przestała grać koncerty i udzielać się publicznie? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy dziennikarkę Agnieszkę Jastrzębską.

  Bojownicy państwa islamskiego nagrania z egzekucji zamieszczają w Internecie. Tego typu film pokazał na lekcji religii ksiądz w jednym ze szczecińskich liceów. Oburzeni byli zwłaszcza rodzice. Czy tak powinny wyglądać lekcje religii w szkołach? Po co ksiądz pokazał uczniom tak drastyczny film? Jakie będą tego konsekwencje? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy ksiądza Kazimierza Sowę i psycholog dr Aleksandrę Piotrowską.