Wenezuela

  Wenezuela

  Migna Gomez urodziła się w Caracas, stolicy Wenezueli. Mieszka jednak w Polsce. Tu jest jej rodzina i tu pracuje. Czy tęskni za Wenezuelą? Jaką rolę w życiu mieszkańców Wenezueli odgrywa klimat? Która kuchnia jest lepsza - polska czy wenezuelska? Zobaczcie, co Migana Gomez przygotowała dla Mikołaja Reya.

  Tancerz Łukasz Czarnecki i wenezuelska modelka Francys Barazza Sudnicka są parą. O zaletach i wadach wielokulturowego związku powiedzieli w Dzień Dobry TVN. Jak Francys ocenia Polaków? Czy Łukasz lubi kuchnię wenezuelską? Jaka jest różnica w stylu życia Wenezuelczyków i Polaków?

  Izabela Stachowicz pisze doktorat o jaguarach i innych ssakach spotykanych tylko w Ameryce Południowej, dlatego też, na co dzień, mieszka i zbiera materiały do pracy doktorskiej... w Wenezueli! Jak "poluje na jaguary" czy spotkała się już z "dużym kotem" oko w oko i jakie zagrożenia czyhają na nią w Wenezueli?

  Udał się w podróż, której celem miało być miasto Caracas w Wenezueli. Miał na to sześć miesięcy. Jego przygoda trwała 181 dni. Całą swoją podróż sfilmował. Gościem Dzień Dobry TVN był Damian Wolf Wagabunda.

  Willy pochodzi z kraju, gdzie kobiety są materialistkami, pupę trzeba mieć dużą, a rozwody są na porządku dziennym. Zobaczcie, jak wygląda polsko-wenezuelska miłość Willego i Doroty!

  Francys Barraza Sudnicka jest Wenezuelką, Łukasz Czarnecki Polakiem, który się w niej zakochał. Poznali się podczas 9. edycji "Tańca z gwiazdami". Jak się dogadują? Czy ich miłość nie zna granic? Sprawdziła to nasza dziennikarka Ofelia Grzelińska. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Miłość dookoła świata".

  Wenezuela to prawdziwa fabryka miss. Wenezuelki zdobyły najwięcej tytułów w światowych konkursach piękności. Nad swoją urodą zaczynają pracować już od piętnastego roku życia. A co jeśli kobieta nie wygląda jak miss? Zawsze może to naprawić - w klinice plastycznej! Operacja biustu w Wenezueli, to jak zabieg u dentysty w Polsce. Wenezuelki najczęściej poprawiają sobie piersi i pośladki. A Ty poddałabyś się zabiegom, by wyglądać jak miss?

  Zobacz egzotyczną wyprawę Doroty Gardias do dżungli w delcie rzeki Orinoko w Wenezueli. Pogoda dla przeciętnego Europejczyka jest tu czasem nie do zniesienia ze względu na dużą wilgotność powietrza. Trzeba pamiętać o tym, by wziąć odpowiednie obuwie i chronić się przed komarami. - Warunki będą trudne, ale przygoda niesamowita - mówi Dorota Gardias. Co można zrobić w dżungli z workiem na śmieci?

  W marcu na wenezuelskiej wyspie Coche trenowali najlepsi polscy zawodnicy kitesurfingowi, a wraz z gwiazdy, które stawiały pierwsze kroki w kite, między innymi, Marcin Prokop, Dorota Gardias i Anna Wendzikowska. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Antoniego Pawlickiego i kitesurfera Victora Borsuka.