Wawel

  Wawel

  Uroczystość Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. To dobry czas, by oddać się zadumie i wspominać tych, którzy odeszli. Na cmentarze chodzimy zazwyczaj wtedy, gdy pochowany jest ktoś nam bliski. Są jednak takie nekropolie, które wyróżniają się swoją historią czy architekturą i które warto odwiedzić.

  Prezydent Karkowa Jacek Majchrowski opowiedział w programie Dzień Dobry Wakacje, dlaczego warto przyjechać do Krakowa. Co można zobaczyć w Krakowie poza Wawelem i Starym Miastem?

  W najpiękniejszy weekend, ostatni weekend wakacji mówimy Wam "dzień dobry" z Karkowa. Kinga Rusin i Filip Chajzer zapewniają, że to nie sen ani fototapeta. Oni naprawdę są w Krakowie, a za nimi Wisła i Wawel. Bądźcie z nami w sobotni poranek!

  Tak powstaje wyjazdowe studio Dzień Dobry Wakacje w Krakowie, z widokiem na Wawel. Pierwsza rolka trawy położona... Będziecie z nami w Krakowie czy przed telewizorami? :-)

  Kraków kojarzy nam się z Sukiennicami, Bazyliką Mariacką, Wawelem oraz z ... obwarzankiem. A jak powiedział Mikołaj Rey, "krakowski obwarzanek to nie lada gratka. To tradycja przepyszna dla każdego wujka, turysty i dziadka". Skąd się wzięły obwarzanki krakowskie? Jak się je wypieka? Czy oryginale obwarzanki zawierają "chemię"? Jak odróżnić prawdziwego obwarzanka od tego podrabianego? Rozmawialiśmy o tym z ekspertem Dzień Dobry TVN Mikołajem Reyem.

  Znajduje się w Krakowie i został wybrany przez amerykańskich dizajnerów do programu o najbardziej oryginalnych wnętrzach świata. Co takiego urzekło Amerykanów w domu zaprojektowanym przez architekta Roberta Skitka? Które miejsce w domu jest ulubionym miejscem jego właściciela? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz. Zobaczcie te niezwykłe wnętrza!

  „Michniewicz. Inny Świat” – program telewizji TTV, który podróże traktuje w nieco odmienny sposób, z innej perspektywy. W każdym odcinku doświadczony podróżnik Tomasz Michniewicz zabiera jednego uczestnika programu w daleką podróż. Jedzą mrówki, toaleta to dziura w podłodze. Jakie jeszcze niespodzianki czekają tych, którzy wybiorą się w podróż z Tomkiem? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli uczestnicy programu „Michniewicz. Inny Świat” - Zbyszek Biały oraz Matylda Szymalska.

  Jolanta Pieńkowska kontynuuje swoją podroż po Nepalu. Tym razem spotkała się w Nepalu z joginem, który pochodzi z Persji. Zajmuje się ludzką energią. Co sądzi o energii emanującej od Jolanty Pieńkowskiej? Gdzie znajduje się główny gruczoł odpowiadające za emocje? Czego jogin używa do kontrolowania własnej energii? Czy udało mu się wprowadzić prowadzącą Dzień Dobry TVN w stan komy? Czy była to hipnoza, a może coś zupełnie innego... Zobaczcie, jakim niezwykłym rytuałom poddała się nasza prowadząca! Bo świat należy do odważnych!

  Najbardziej kojarzony z rolą Jamesa Bonda. Dziennikarka Anna Wendzikowska spotkała się z Piercem Brosnanem. W sobotę zobaczycie cały zapis tego spotkania. Bądźcie z nami już od 8:30!

  Łukasz Radwan udał się do Krakowa, do Pracowni Mebli Zabytkowych na Wawelu. Jak przywraca się do życia krzesła, na których siedzieli polscy królowie?

  Słowiańskie dziady, katolickie Zaduszki i amerykańskie Halloween. Ten ostatni obrzęd wzbudza najwięcej kontrowersji. Co jest hitem w tym sezonie? Za kogo, lub za co, najchętniej przebiera się młodzież? Co ma z tym wspólnego Miley Cyrus? Dlaczego młodzi ludzie fotografują nagrobki? O tym - Filip Chajzer

  Najbardziej znienawidzony zawód świata. Większość z nas irytują i wprawiają w nerwowy nastrój. Telemarketerzy nie mają łatwego zajęcia. Dlaczego decydują się na taką pracę? Czy godnie zarabiają i co sprzedają nasi goście? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: telemarketer roku Rafał Kołodziejczyk oraz telemarketerka Aneta Wasikowska.

  Dorota Wellman spotkała się z prof. Kazimierzem Kuczmanem, który mieszka na Wawelu. Czy płaci czynsz i czy ktoś jeszcze zamieszkuje Zamek Królewski w Krakowie?