ultramaraton

  ultramaraton

  Historia Alicji Stelmaszczyk może być inspiracją dla wielu osób. Choć w dzieciństwie zdiagnozowano u niej chorobę Stargardta, przez co w efekcie straciła wzrok, nie załamała się. Wręcz przeciwnie, założyła fundację wspierającą osoby niepełnosprawne, a sama jest wyjątkowo aktywna fizycznie. W zeszłym roku wraz z koleżanką wzięła udział w ultramaratonie i przejechała na rowerze 1200 km. Mimo to, jak sama mówi: "Nie czuję się niezwykłym człowiekiem". 

  Piotr Hercog wygrał górski ultramaraton przez pustynię, skały i kaniony. Polak przebiegł 380 km w nieco ponad 60 godzin. Czy w czasie biegu dopadł go kryzys? Ile czasu się trenował do ultramaratonu? Jak ważne jest przygotowanie psychiczne do takiego wyczynu?

  Przed nami wakacje. Jednym z miejsc, do których warto się wybrać jest Kołobrzeg. Jakie atrakcje czekają tam na turystów? Sprawdził to prezenter pogody TVN Tomasz Zubilewicz.

  170 kilometrów trasy chilijskiego maratonu to Mount Everest dla biegaczy. W Dzień Dobry TVN ultramaratończyk Piotr Hercog, który wygrał najtrudniejszy maraton górski na świecie, powiedział, jakie przeszkody czekały go po drodze. Czy spotkała się oko w oko z pumą? Co było dla niego największym wyzwaniem? I jak czuje się człowiek, który biegł bez przerwy przez 23 godziny?

  Inaki de la Parra to najlepszy Ultraman na świecie. Na ostatnich mistrzostwach świata przepłynął 10 km, przebiegł 84 km, a na rowerze pokonał dystans 421 km. Od dwóch lat mieszka w Polsce. Sportowca i jego żonę Katarzynę Sanetrę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jak się poznali? Dlaczego zdecydowali się zamieszkać w Katowicach? Czy Inaki będzie starał się o polskie obywatelstwo? Co małżeństwo wystawiło na WOŚP?

  "Jestem zwykłą dziewczyną z małego miasteczka. Codzienne rano, tak jak większość z nas, wstaję, idę do pracy, spędzam w niej 8, a czasem trochę więcej, godzin..." Po pracy Magda Łączak zmienia się w prawdziwą superbohaterkę! Jest najlepszą w Polsce i trzecią na świecie ultramaratonką, której specjalnością są biegi górskie na 100 kilometrów! Jak zaczęła się jej przygoda z tym sportem i dlaczego woli biegać w górach?

  Jakiś czas temu informowaliśmy, że Kuba Wesołowski - w ramach pomocy dla niepełnosprawnego Bartka - zamierza przebiec 100 km. I udało się! Na którym kilometrze miał kryzys? Kto mu go pomógł przezwyciężyć? O swoich zmaganiach podczas ultramaratonu Kuba powiedział w Dzień Dobry TVN. W studiu aktorowi towarzyszyli: mały Bartek i jego rodzice - Karolina i Damian Orzechowscy. Jak wygląda ich codzienne życie? Co ile muszą wymieniać protezę stopy Bartka? Brawo Kuba! Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Twojej postawy i wyczynu :)

  Agnieszka Wesołowska: "Uważa, że to jest tak oczywiste, że on to zrobi, że mu się uda, że nawet nie bierze pod uwagę innej możliwości. Kuba ma taki charakter, taką ambicję i taką motywację, że jeżeli są ludzie na tym świecie, którzy to zrobili to na pewno on też da radę". Wielki bieg Kuby Wesołowskiego już wkrótce. Zobaczcie jak przyłączyć się do pomocy małemu Bartkowi.

  Jak wyglądają przygotowania Kuby Wesołowskiego do 100-kilometrowego biegu? Czy jego znajomi i przyjaciele wierzą, że da radę, czy raczej boją się o jego zdrowie? Zobaczcie, jak aktor poradził sobie podczas prób wydolnościowych. My wierzymy, że Kuba da radę, kibicujemy mu i trzymamy kciuki. A Wy?

  W tegorocznej edycji Baikal Ice Marathon wystartowało ponad stu zawodników z pięćdziesięciu krajów. Zwycięzcą ekstremalnego biegu po zamarzniętym jeziorze został Piotr Hercog, a drugie miejsce zajął Łukasz Zdanowski. W Dzień Dobry TVN powiedzieli o trudnościach związanych z maratonem, jego organizacji i przygotowaniach do biegu.

  Polacy biegają na potęgę. Do fanów tej formy aktywności fizycznej należy równiez gość Dzień Dobry TVN raper Jacek "Mezo" Mejer. Ile razy w tygodniu biega? Czy planuje start w ultramaratonie? Co mu daje bieganie? Mezo był gościem Doroty Wellman i Marcina Prokopa w Dzień Dobry TVN.

  Podczas treningów przebiega ponad 20 kilometrów, na zawodach pokonuje dystanse od 100 do 1000 kilometrów! Poznajcie ultramaratończyka Michała Kiełbasińskiego, który brał udział w najtrudniejszym biegu świata. Czy, mimo tego, że podczas ostatniego biegu odmroził sobie palce u rąk, ponownie spróbuje swoich sił na Alasce?

  Poznajcie Eto - niezwykłego psa, który biega w ultramaratonach. Do studia Dzień Dobry TVN Eto przyszedł ze swoim przyjacielem i właścicielem Filipem Bojko :-) Kiedy zaczęli razem biegać? Ile czasu zajmuje im przygotowanie się do ultramaratonu? jak wygląda ich wspólny trening?

  Darek Strychalski jest biegaczem-ultramaratończykiem, który na co dzień zmaga się z niedowładem prawej części ciała. W lipcu 2014 r. pokonał najtrudniejszą na świecie trasę Badwater. Metę minął po 45 godzinach, 11 minutach i 10 sekundach biegu w temperaturze ok. 50 st. C. To wielki wyczyn. Dlaczego bierze udział w takich trudnych zawodach? Czy zdaje sobie sprawę, że jest inspiracją dla wielu osób? Jakie ma plany?