Szczepan Twardoch

    Szczepan Twardoch

    Promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Taki jest cel obchodzonego 3 marca Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek. Jak wygląda ich proces twórczy? Czym jest pisanie książek? Sprawdźcie, co mówią o tym Olga Tokarczuk, Katarzyna Bonda, Grażyna Plebanek, Szczepan Twardoch, Marek Krajewski, Remigiusz Mróz i Haruki Murakami.

    "Lepiej byś tam umarł" to rozmowa popularnego pisarza Szczepana Twardocha z jednym z czołowych zawodników mieszanych sztuk walki MMA Mamedem Khalidovem. Panów gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zapytaliśmy ich o pracę nad wspólną książką i życie sportowca. Dlaczego Szczepan zdecydował się na rozmowę z Mamedem? Co ich łączy? Jak Mamed, który jest muzułmaninem, reaguje na negatywne opinie dotyczące islamu? Czy gdyby jego żona nie przeszła na islam, byliby razem?

    Czego boi się mężczyzna gdy dowiaduje się, że zostanie ojcem i kiedy ten strach ustępuje? Z Januszem Panasewiczem i Szczepanem Twardochem rozmawialiśmy o ojcostwie czyli najważniejszym zadaniu w życiu mężczyzny. Kiedy "pojawia się moment totalnie świadomego ojcostwa"?