świadectwo

    Uczniowie kończą właśnie rok szkolny i odbierają świadectwa. Ci którzy, którzy mają najlepsze wyniki w nauce, zobaczą na świadectwie czerwony pasek. Czy taki system wyróżniania uczniów to dobry pomysł? Czy dzieci muszą być najlepsze w każdej dziedzinie? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Izabelą Trojanowską, Justyną Suchecką i Dariuszem Kordkiem.

    Nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów koniec roku szkolnego. Najlepsi wrócą do domu dzierżąc świadectwo Czerwony pasek na świadectwie - hit czy kit?

    Nareszcie długo wyczekiwany przez wiele osób koniec roku szkolnego. Uczniowie już wiedzą, jakie oceny pojawiły się na ich świadectwach. Zdjęcia, zwłaszcza tych z czerwonym paskiem, dumni rodzice będą zamieszczać w mediach społecznościowych. O to, by jednak tego nie robić, prosi Fundacja ALEKlasa, która namawia do udziału akcji "Nie chwalę się świadectwem".

    Eric Metaxas to amerykański pisarz. Jego ostatnie dzieło, które trafiło na listę bestsellerów dziennika "The New York Times", odbiega od dotychczasowej twórczości. Napisał bowiem książkę o... cudach. Jak definiuje cuda? Czy to prawda, że miał objawienie? Dlaczego postanowił zebrać historie nawróceń, uzdrowień i opowieści o życiu po śmierci? Z pisarzem, w Warszawie, spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska.

    Zbliża się koniec roku szkolnego. Czy czerwony pasek na świadectwie dziecka jest ważny dla rodziców i czy nakłanianie podopiecznych do coraz lepszych wyników to gwarancja sukcesu czy niepotrzebna presja? Spytaliśmy o to Błażeja Peszka, Edytę Poncyljusz i Martę Żysko-Pałubę.