strach przed dentystą

    strach przed dentystą

    Dla wielu pacjentów wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy się ze strachem przed bólem. Szacuje się, że lęk przed dentystą dotyka około 36 proc. populacji. - Jak siedzę w poczekalni i słyszę to wiertło, czuję ten specyficzny zapach unoszący się z gabinetu, robi mi się słabo – mówi jedna z pacjentek. O dentofobii porozmawialiśmy z lek. Agnieszką Łykowską-Tarnowską, stomatolożką i psycholożką.  

    Mało kto lubi chodzić do dentysty. Czasami jednak strach przed borowaniem zębów przeradza się w prawdziwą fobię. Jak zachowują się ludzie, których paraliżuje fotel dentystyczny? Jakie są tego przyczyny? Ból? Stereotypy? Jak sobie pomóc? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy stomatologa Marcina Krufczyka.

    Dzień Dobry TVN zawsze blisko swoich widzów: wszystkim czującym strach przed wizytą u dentysty poradzimy, jak go okiełznać. Tym, którzy chcą poczuć się zdrowo i młodo przedstawimy historię Ani, która schudła 36 kilogramów. A Staszek Karpiel-Bułecka zaprosi nas do siebie. Jaką niespodziankę przygotuje? Zacznijcie dzień wraz z nami! To lepsze niż poranna kawa.