stewardesa

  stewardesa

  Stewardesy pracują zawsze, gdy wykonywane są loty pasażerskie, a współczesny świat nie zatrzymuje się nawet na chwilę. W związku z tym personel pokładowy musi być gotowy do pracy niezależenie od kalendarza świąt. Sprawdziliśmy, jak wygląda Boże Narodzenie osób pracujących w liniach lotniczych.

  Stewardessy w większości linii lotniczych wyglądają podobnie. Ich znakiem charakterystycznym są spódnice, buty na obcasie, dopasowane marynarki, koszule z rozpiętym guzikiem i chustki zawiązane pod szyją. Okazuje się jednak, że część z nich ma dość takich stylizacji. Z tego powodu jeden z podniebnych przewoźników zdecydował się na odmianę ich wizerunku. To początek wielkich zmian.

  Mela była bezdomną suczką, która żyła na trawniku przed jednym z hoteli w Prisztinie, a teraz mieszka w Polsce. Jest spokojna, przyjazna, szybko się uczy i dobrze się czuje, także w naszym studiu. Znalazła kochający dom u polskiej stewardesy, która ją znalazła i zabrała do siebie. Wymagało to jednak pokonania wielu przeszkód. Jakich? O tym Dominika Kleszcz opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Olga Kuczyńska jest najsłynniejszą polską stewardesą. Popularność zdobyła dzięki blogowi, w którym opisuje m.in. swoją pracę na pokładach samolotów. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry Wakacje, aby spytać, czego uczyła się na szkoleniach dla stewardes, ile lat pracuje w zawodzie, jakie miała doświadczenia z pasażerami.

  Podczas podróży wiele osób uprzykrza życie współpasażerów i personelu pokładowego. Najwięcej szkody robią pasażerowie będący pod wpływem alkoholu. Z jakimi niewłaściwymi zachowaniami podróżnych spotkali się goście Dzień Dobry TVN: stewardesy Marta Pięcek i Gracjana Pyrgiel oraz steward Maciej Olchawa? Ilu drinkom wypitym na ziemi odpowiada jeden drink spożyty w samolocie? Będziecie zakoczeni.

  W piątek w Dzień Dobry TVN: coś co możecie zobaczyć tylko u nas! Polska top modelka, warszawski Wilanów oraz międzynarodowa ekipa podczas pracy dla prestiżowego Vogue'a. Kasia Struss o byciu gwiazdą i nagości podczas sesji. Oprócz tego coś dla kobiet, które myślą, że wiedzą o mężczyznach już wszystko - u nas męski ekspert w szydełkowaniu. A na koniec, w związku ze zbliżającymi się wakacjami - to czego podczas latania nienawidzą stewardesy i inni pasażerowie. Zaczynamy o 8:00!

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił dowiedzieć się, co można wylicytować na aukcji części lotniczych, która odbędzie się już w najbliższą sobotę. Jak można wykorzystać wymieniony filtr powietrza albo używaną oponę od Boeinga? Czy na aukcji można będzie kupić strój stewardessy? Co chętnie zakupiłby dla siebie Filp Chajzer? :-)