stadnina koni

    stadnina koni

    Zuzia Plewa cierpi na pęcherzycę. Na jej ciele i w przełyku powstają bolesne pęcherze, które pękają i tworzą rany. Dla dziewczynki nie ma leku. Podczas wizyty w Dzień Dobry TVN Zuzia zdradziła swoje największe marzenie. Dziewczynka chciała poznać Nelę - swoją rówieśniczkę oraz podróżniczkę i autorkę książek. Dorota Wellman i Marcin Prokop obiecali Zuzi spełnić jej marzenie. Do spotkania doszło kilka dni temu. Robert Stockinger odebrał Zuzię i jej mamę z hotelu w Warszawie i zawiózł do stadniny koni pod Sochaczewem. Tam Zuzia poznała swoją idolkę. Jak przebiegło spotkanie? Czy dziewczynki się zakolegowały? Zobaczcie, jak Zuzia poradziła sobie na koniu i jaki prezent dostała od Neli.

    Konie czystej krwi arabskiej wyhodowane w Polsce są cenione na cały świecie. Kosztują majątek. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: właścicielkę stadniny koni Karolinę Ferenstein-Kraśko oraz kierownika Pracowni Hodowli Koni SGGW dra inż. Jacka Łojka, aby zapytać ich, jak to się stało, że to właśnie my mamy najpiękniejsze konie arabskie, co sprawia, że są tak wyjątkowe i czy - według nich - zwolnienie dyrektorów stadnin, o którym ostatnio było głośno będzie miało wpływ na sprzedaż arabów.

    W Sopocie odbywają się międzynarodowe zawody jeździeckie w klasie SCIO. O pasję i miłość do koni Urszula Chincz zapytała obecną na zawodach jedną z prowadzących Dzień Dobry TVN Kingę Rusin oraz jej przyjaciółkę Karolinę Ferenstein Kraśko, która na koniach jeździ zawodniczo. Kiedy Kinga rozpoczęła przygodę z jeździectwem? Co daje jej jazda konna? Czy Kinga jest już profesjonalistką? I czy zaszczepiła w córkach pasję do jeźdźectwa?

    Nasz prezenter jest dziś w malowniczej miejscowości Jaworki. Tam, w scenerii stadniny koni, Bartek Jędrzejak zaczął opowiadać o dzisiejszej pogodzie. Zaczął, ale nie dokończył. Pracę utrudnił mu jeden z mieszkańców stadniny. Konik przegryzł kabel dźwiękowy. Z pomocą przyszła mu Dorota Wellman. Prowadząca Dzień Dobry TVN kobietą pracująca jest ;) Jak poradziła sobie w roli pogodynki?