stadnina

    stadnina

    Masztalerz to osoba zawodowo zajmująca się przysposobieniem młodych koni do zadań, które mają wykonywać, i opieką nad wszystkimi zwierzętami w danej hodowli. Nie należy mylić go ze stajennym ani z przedstawicielem innego dawnego zawodu – kawalkatorem, czyli ujeżdżaczem.

    W stadninie pod Wałbrzychem doszło do niesamowitego wydarzenia: oźrebiło się tu aż 25 klaczy rasy śląskiej jednocześnie! 6 źrebiąt ciągle czeka na narodziny. Na miejscu była prezenterka pogody Dzień Dobry TVN Dorota Gardias. Zobaczcie jej uroczego chrześniaka z kopytkami!

    "Ocena konia opiera się na jego wyglądzie"! W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jak przygotować, do wystawy, konia wartego milion dolarów! Jak wygląda jego trening i dlaczego ludzie z całego świata przyjeżdżają do Polski by podziwiać zwierzęta wyhodowane w naszych stadninach? Gościem Kingi i Piotra był trener i prezenter koni Mariusz Liśkiewicz.

    Mateusz Janicki jest w ciągłych rozjazdach - dom w Krakowie, plan serialu Singielka w Warszawie, a teatr w Łodzi. Z tego powodu aktor ma niewiele czasu na swoje hobby. Dlatego, kiedy już znajdzie trochę wolnego czasu lubi się skryć w niewielkiej wsi Żmiąca, niedaleko Limanowej. I właśnie tam spotkała się z nim Katarzyna Olubińska. Dziennikarka Dzień Dobry TVN aktor powiedział, co dla niego w życiu jest najważniejsze i jak lubi spędzać wolny czas.