stadion

  stadion

  Po wydarzeniach, które rozegrały się na stadionie Lecha Poznań, podczas meczu z Legią Warszawa, na nowo rozgorzała dyskusja na temat tego, jak poradzić sobie ze stadionowymi bandytami. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem Tomaszem Włodarczykiem i Tomaszem Frankowskim, byłym piłkarzem.

  To już 17. edycja największego, europejskiego turnieju piłkarskiego dla dziewczynek i chłopców o puchar Tymbarku - "Z boiska na stadion". Bartek Jędrzejak wybrał się tam z kamerą Dzień Dobry TVN, by śledzić zmagania młodych sportowców. Udało mu się też porozmawiać z Sebastianem Milą. Jak jego zdaniem takie turnieje wpływają na poziom piłki nożnej w Polsce?

  Jak to jest możliwe, że niewidomi piłkarze trafiają w piłkę i jak strzelają gole widzącym przeciwnikom? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Przemysław Kowalewski, niedowidzący piłkarz, Adrian Słoninka - niewidomy piłkarz. Towarzyszył im Jose Torres, muzyk i ambasador piłki nożnej niewidomych. Jakim zmysłem posługują się niewidomi biegając na piłką?

  Pierwsza linia metra w Warszawie była budowana przez 25 lat, a druga - tylko przez 4. Tempo przebijania się przez podziemia Warszawy w przypadku drugiej linii metra mogło być jeszcze szybsze, gdyby inżynierom Warszawa nie zapewniała bombowych atrakcji. Na co dokładnie natknęła się ekipa budująca? Jak wyglądają dokończone stacje drugiej linii metra. Zapraszamy na wycieczkę z reporterem Dzień Dobry TVN Filipem Chajzerem.

  IceBucket Challenge to następca popularnego splasha. Z tą różnicą, że Ice Bucket Challenge posiada element charytatywny. Nominowany przeznacza pewną kwotę na walkę ze stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS). Na Wielkim Meczu Kamil Durczok i Piotr Kraśko zostali oblani przez Agnieszkę Szulim i Agatę Młynarską.

  Politycy kontra gwiazdy TVN! 1 września na stadionie Legii w Warszawie staną po obu stronach boiska i po raz kolejny rozegrają Wielki Mecz. Jak myślicie, kto strzeli pierwszą bramkę? Dochód ze sprzedaży biletów i SMS-ów zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego do szpitali dziecięcych.

  W niewlkiej wsi Libusza w województwie małopolskim powstanie stadion imienia Doroty Rabczewskiej. Dodę zapytaliśmy o to, czy zamierza regularnie odwiedzać tamtejszą drużynę sportową. Zobaczcie rozmowę Katarzyny Olubińskiej z Dodą na skype w Dzień Dobry Wakacje.

  Nie możecie tego przegapić! Bądźcie z Dzień Dobry Wakacje w najbliższą niedzielę od 8:30! :)

  W studiu Dzień Dobry TVN Anna Maruszeczko o integracji na stadionach i udostępnianiu ich dla osób niepełnosprawnych rozmawiała z kibicem piłki nożnej dr. Jarosławem Pałką oraz z Marią Popielawską z Centre for Access to Football in Europe.

  Kiedy w 1974 roku zaśpiewała w Monachium utwór "Futbol", ten przyniósł szczęście naszym. I może w tym roku, z nowa piosenką "Dalej orły", też będzie tak samo. Maryla Rodowicz, specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN, śpiewa na Stadionie Narodowym. A jej występ zobaczyła Katarzyna Olubińska. Zobacz, jak Maryla Rodowicz testuje Stadion narodowy!