składniki mineralne

  składniki mineralne

  Puder mineralny ma wiele zalet. Doskonale sprawdzi się u osób ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki mineralne i jak je stosować.

  Mineralny puder do włosów dodaje objętości i ułatwia układanie fryzury. Dzięki niemu nawet z najbardziej niepodatnych na czesanie włosów uformujesz piękną fryzurę. Jak powstaje puder mineralny i kto powinien go stosować?

  Podczas wysiłku fizycznego organizm ludzki szybko traci elektrolity. Dlatego też podstawą treningu każdego sportowca jest uzupełnianie niedoborów poprzez nawadnianie wodą bogatą w minerały.

  22 marca co roku obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w Dzień Dobry TVN dziennikarka Katarzyna Bosacka opowiedziała, jaką wodę najlepiej spożywać na co dzień. Czy można pić kranówkę?

  Na co dzień są niedoceniane. Jednak zimą, zanim na naszych stołach pojawią się wiosenne nowalijki, to właśnie kiełki są w stanie dostarczyć nam wszystkich potrzebnych witamin i składników mineralnych. Mikołaj Rey ruszył na poszukiwanie tych najsmaczniejszych i tych najbogatszych w składniki odżywcze. Zobaczcie, czego się dowiedział!

  W Krakowie Mikołaj Rey spotkał się z Tomaszem Oleńskim, który doskonale wie, jak przygotować pyszne sushi. Zrobił to, by pod okiem profesjonalisty nauczyć się przygotowania i porozmawiać o glonach, które są ważnym skaładnikiem sushi. Glony zawierają mnóstwo składników odżywczych i witamin oraz spore ilości błonnika pokarmowego. Czym różnią się glony kombu od wakame lub nori? Dlaczego powinno się zwilżać dłonie wodą z octem zanim zacznie się robić sushi? Jak wyglądają uramaki? Czy Wy też zgłodnieliście? :-)