schorzenia

  Na co cierpi laureat Oscara?

  Krwawienie po stosunku bez względu na jego obfitość i zabarwienie, zawsze wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej. Przyczyn może być wiele, od błahych, którym łatwo zapobiegać, po takie, które mogą świadczyć o poważnych chorobach zagrażających życiu.

  Zaburzenia osobowości to częste schorzenia psychiatryczne. Wyróżniamy wiele ich rodzajów, jednym z nich jest osobowość paranoiczna, której najbardziej charakterystyczną cechą jest nadmierna podejrzliwość w stosunku do otoczenia oraz wrażliwość na krytykę.

  Schorzenie opadających powiek dotyczy osób w różnym wieku, nawet dzieci. Choć przypadłość ta najczęściej pojawia się z wiekiem, zdarza się również, że się ją dziedziczy. Jak sobie poradzić z tą chorobą i czy da się jej przeciwdziałać wyjaśniła w Dzień Dobry TVN okulistka, Anna Maria Ambroziak.

  Cynamon cejloński jest jedną z najstarszych przypraw. Przed wiekami jego głównym zadaniem nie było dodanie aromatu potrawom, wykorzystywano jego wszechstronne działanie prozdrowotne. Stosowano go między innymi jako lek na przeziębienia, bolesne miesiączki oraz problemy trawienne.

  Mimo, że terapia fagowa ma w tej chwili jedyne charakter eksperymentalny i nie jest formalnie potwierdzona badaniami klinicznymi i tak budzi ogromne zainteresowanie w środowisku lekarskim i wśród potencjalnych pacjentów. Na czym dokładnie polega ta metoda leczenia i jaka droga czeka ją zanim zostanie uznana za bezpieczną i będzie mogła konkurować z antybiotykoterapią? Naszym gościem był prof. Andrzej Górski szef jedynego w UE ośrodka leczącego infekcje bakteryjne wirusami!

  Zabieg obrzezania, czyli usunięcia napletka, przeprowadzany jest z jednego z trzech powodów: medycznego, religijnego i seksualnego. Jakie schorzenia kwalifikują mężczyzn do tego zabiegu i czy rzeczywiście poprawia on jakość życia seksualnego? O opinię poprosiliśmy dr. Adama Gumkowskiego, prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, dr. Ryszarda Haneckiego i obecnego w studiu Dzień Dobry TVN dr. n. med. Roberta Jaremę.

  Gośćmi „Zielonych drzwi” były dr n. med Barbara Raczkowska i Ewa Lewandowska. Rozmawialiśmy o tym, czy dziecko chorujące na schorzenia układu oddechowego powinno uprawiać sport.