Salvador Dali

    W Pałacu Kultury i Nauki można oglądać wystawę pokazującą, jakimi ludźmi byli naprawdę Andy Warhol i Salvador Dali. Obaj kochali pieniądze. Obaj karmili świat skandalami. Co jeszcze łączy mistrzów surrealizmu i popkultury? PKiN odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.

    W Wejherowie mieszka jedenastoletnia Lili Wysocka, która - jak mówi wielu - talentem dorównuje mistrzom malarstwa. Niedawno, po raz drugi, została laureatką międzynarodowego konkursu, w którym nagrodą było wykonanie ilustracji do książki dla dzieci amerykańskiej autorki Nancy O'Neill. Z młodą artystką spotkał się Łukasz Radwan. Dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Lili powiedziała o swojej pracy i marzeniach oraz pokazała swoją pracownię.

    Monika Mariotii wybrała się w podróż tropem Salvadora Dali. Trafiła do miasteczka Cadaques, w którym artysta spędził większość życia. Zapraszamy na fascynującą wycieczkę po "ogromnym muzeum pod gołym niebem", w którym "za każdym rogiem jest tak samo pięknie"!

    Co Łukasz Radwan robił w Częstochowie? Dziennikarz Dzień Dobry TVN odwiedził tam polskiego Salvadora Dali. Kim jest Tomasz Sętowski? Skąd nawiązanie do hiszpańskiego mistrza? Jaką pozycję ma na światowym rynku sztuki? Gdzie możemy zobaczyć jego prace? Co go inspiruje? Skąd pomysł na muzeum wyobraźni?

    Daniel pochodzi z Krakowa. Jego kreacje noszą Naomi Campbell i Paris Hilton. Jak się poznali z Paris i skąd wiedział gdzie jej szukać? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Daniel Jacob Dali. Co łączy projektanta z Salvadorem Dali?