rozwody

  rozwody

  Najpierw była wielka miłość, głośny ślub, wspólne wywiady i okładki magazynów, a później jeszcze głośniejsze rozwody i publiczne pranie brudów. Które światowej sławy gwiazdy rozstały na oczach mediów i musiały za to słono zapłacić?

  Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało zmiany mające na celu ochronę rodziny. W praktyce będzie trudniej uzyskać rozwód. O zapowiadanych zmianach opowiedziała mediatorka Ewa Zdunek. Wyjaśniła również na czym polega proces mediacji i jak będzie wyglądał po zapowiadanych zmianach.

  W ostatnich latach idea mediacji staje się coraz bardziej rozpowszechniona w Polsce. Mediacja może być uznana za jedną z najważniejszych form komunikacji, których celem jest dochodzenie do porozumienia. Osoby, które bezpośrednio uczestniczą w danym konflikcie, mają problem z obiektywnym spojrzeniem na sytuację, dlatego rola mediatora związana jest głównie z wypracowaniem konsensusu pomiędzy stronami sporu.

  Mniej rozwodów i separacji odnotowano w 2020 r. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia, które wpłynęły na tempo pracy sądów. Spadła także liczba zawieranych małżeństw. Takie dane przedstawił Główny Urząd Statystyczny.

  Związek, któremu towarzyszy światło fleszy, nie zawsze udaje się utrzymać. Niestety niektóre hollywoodzkie pary nie potrafią rozstać się w zgodzie i rozwód oznacza dla nich publiczne pranie brudów. Które rozstania odbiły się w mediach szerokim echem?

  Pieniądze mogą być bardzo trudnym tematem, zwłaszcza w związku małżeńskim. Właśnie dlatego należy nauczyć się o nich rozmawiać. Swoimi radami podzielili się z nami psycholog Magdalena Chorzewka oraz małżeństwo blogerów - Modna Mama i Modny Tata.

  Dane GUS-u pokazują, że liczba rozwodów w Polsce ciągle rośnie. W przeciągu ostatnich 20 lat liczba składanych pozwów wzrosła dwukrotnie. Dlaczego coraz częściej decydujemy się zakończyć związek? Czy przyczyniła się do tego pandemia? Ile par korzysta z fachowej pomocy i próbuje ratować swoją relację? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Elizą Kuną, prawniczką i Joanną Godecką, psychoterapeutką.

  Kasia Nosowska nigdy nie zawodzi. Tym razem pokusiła się o nagranie paru filmików, w których radzi parom w ważnych dla nich kwestiach. Oświadczyny? Informacja o rozwodzie? Wokalistka ma na to sposób.

  Czasami związku już nie da się uratować. Po czym poznać, że to koniec i trzeba się rozwieść? Jak to zrobić w zgodzie i z klasą? Jaką rolę w rozwodzie odgrywa mediator? Jakie są najczęstsze powody rozwodów w Polsce? Czy ludzie dziś łatwiej i szybciej podejmują o rozwodzie? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Agnieszką Wojewodą, mediatorką i specjalistką rozwodową z Centrum Rozwodowego Kobieta i Rozwód.

  Czy wydłużenie nauk przedmałżeńskich rzeczywiście zahamuje plagę rozwodów w Polsce? Po co nam nauki małżeńskie? Czy przyszli małżonkowie robią to tylko dla przysłowiowego papierka? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dziennikarka Katarzyna Dowbor, aktorka Ewa Gorzelak, seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz i ks. Sławomir Szczepaniak. Co powinniśmy wiedzieć o sobie przed ślubem? Czy nauki przedmałżeńskiego powinny być spotkaniami indywidualnymi narzeczonych z duszpasterzem, a nie grupowa terapią?