rośłiny balkonowe

  Wiele Polek i Polaków marzy o pięknych balkonach i tarasach. Sadzi hortensje, trawy ozdobne czy lawendę. Sęk w tym, że gdy przychodzi fala upałów lub opadów rośliny albo usychają, albo gniją. Natomiast "Ulubiony Ogrodnik", czyli Wojciech Wardecki w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską podpowiada, jak zadbać o kwiaty.

  Zbliżają się upragnione wakacje, przez co wiele osób zastanawia się czy rośliny na działce, bądź w domu poradzą sobie podczas ich nieobecności. W Dzień Dobry TVN Łukasz Skop podpowiedział, co zrobić, by kwiaty przetrwały i nadal zachwycały po powrocie z urlopu.

  Ostatnio o balkonach wiele mówi się w kontekście zakazu palenia papierosów i suszenia bielizny. My skupiamy się jednak na kwestii kwiatów balkonowych. Chcemy, żeby cieszyły oko, ale co zrobić, żeby były piękne jak najdłużej?

  Na rynku jest mnóstwo rozwiązań, dzięki którym można stworzyć przytulny kącik wypoczynkowy na balkonie, z dala od wścibskich spojrzeń sąsiadów, zabezpieczony przed silnym słońcem czy wiatrem. Sprawdź, czym i jak osłonić balkon w bloku.

  Wiosną wiele osób postanowiło zmienić swoje balkony i parapety w kwietniki, zielniki i tropikalne lasy. Dla niektórych przygoda z ogrodnictwem okazała się jednak zbyt dużym wyzwaniem, przez co musieli pożegnać się ze swoimi zielonymi podopiecznymi. W programie rozmawialiśmy o tym, kiedy i jak możemy uratować nasze rośliny.

  Jak przygotować rośliny balkonowe na zimę? Na dachu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Izabelę Szarmach i Olgę Piórkowska. Do czego będzie potrzebny nam styropian? Czy zimą trzeba podlewać balkonowe rośliny? Iza i Olga zwróciły uwagę, by pamiętać o tym, że jesienią sadzimy cebulki roślin cebulowych, które dadzą nam piękne kwiaty na wiosnę. I jak przezimować rośliny, które nie przetrwają zimy na balkonie?

  Miło posiedzieć latem na balkonie, nawet małym. Jak go zaaranżować, by było jeszcze milej? Jakie rośliny odstraszają komary? Widzom Dzień Dobry TVN radziła Maja Popielarska.

  Kwiaty kwitnące latem jesienią tracą na urodzie. Jakie rośliny pięknie ukwiecą nasz balkon, aż do pierwszych przymrozków? O tym w Dzień Dobry TVN mówił autor bloga ogrodniczego Tomasz Kok.