rosja putin propaganda kult jednostki

  Kreml od lat manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Robi to przy pomocy kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów. Jedną z dziennikarek, która szczególnie przysłużyła się rosyjskiej władzy jest Margarita Simonyan. Jak zdobyła zaufanie Władimira Putina? Jak działają inni propagandyści Kremla? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga TVN.

  - Usłyszymy od niego ultimatum nuklearne - twierdzi Juri Felsztinski.

  "Nawet Bóg daje swobodę wyboru. A u Putina tego nie ma".

  Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, komentuje rosyjskie święto państwowe.

  Dlaczego kremlowska propaganda trafia na tak podatny grunt? Sprawie postanowili przyjrzeć się reporterzy programu "Uwaga TVN".

  "To również żołnierze, tylko zamiast broni mają pióro i słowo".

  Ukraiński wywiad zaalarmował, że Kreml planuje wysłać na wojnę dzieci. Dokładniej najstarszą młodzież szkolącą się w "Junarmii", czyli patriotyczno-wojskowej organizacji. Już nawet 8-latkowie mogą wstępować w jej szeregi.

  Informacja o śmierci Aleksandra Litwinienki w 2006 roku wstrząsnęła światem. Były oficer KGB został otruty radioaktywnym polonem. Marina Litwinienko w poruszającej rozmowie z Ewą Drzyzgą cofnęła się do tamtych wydarzeń.

  Sprawa Aleksieja Nawalnego oburzyła ludzi na całym świecie. Lider rosyjskiej opozycji w ubiegłym tygodniu został skazany na pobyt w kolonii karnej. Choć światowi przywódcy apelują o zwolnienie go z aresztu wydaje się, że nic to nie da. Dlaczego? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, dr Adam Eberhardt.

  Z końcem grudnia w rosyjskich kioskach można kupić kalendarz z wizerunkiem Władimira Putina. Zdjęcia przedstawiają rosyjskiego wodza w różnych ujęciach. Gościem Dzień Dobry TVN był prof. Waldemar Dziak, politolog, którego zapytaliśmy o stosowaną przez Putina propagandę. Jak ocenia 16 lat rządów Putina?