rola filmowa

  rola filmowa

  Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni dziennikarz Dzień Dobry TVN spotkał się z reżyserem Andrzejem Sewerynem oraz jego żoną Katarzyną Kubacką. Mówi się, że film o Beksińskich „Ostatnia godzina” jest faworytem konkursu. Podczas wczorajszej projekcji publiczność nagrodziła twórców filmu gromkimi brawami. W postać Zdzisława Beksińskiego wcielił się Andrzej Seweryn. Jak film ocenia żona aktora? I jakie emocje towarzyszyły Sewerynowi na planie?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Daniela Olbrychskiego. Aktor opowiedział nam o swojej najnowszej roli w litewsko-polsko-bułgarskiej produkcji. Reżyserką filmu "Cud" jest początkująca Egle Vertelyte. Jak udało jej się przekonać polskiego aktora do współpracy? Czy łatwo grało mu się w języku litewskim? I jak Pan Daniel wspomina pracę na planie?

  Amy Adams to aktorka wybitna i jedna z gwiazd, która zagrała w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Wcieliła się w nim w postać Lois Lane, ukochanej Supermana. Ze względu na okoliczności ich miłość jest dość trudna. Jaką Amy ma receptę na szczęśliwy związek? I za co szczególnie lubi swoją postać? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Jesse Eisenberg to amerykański aktor o polskich korzeniach. W filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" jest czarnym charakterem. Aktor wciela się w postać Lexa Luthora. Czego Jesse najbardziej zazdrości swojemu bohaterowi? W rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Anną Wendzikowską Jesse przyznał, że fani również prywatnie utożsamiają go z czarnym charakterem. Czy mu to przeszkadza?

  Holly Hunter to amerykańska aktorka filmowa i teatralna. Przez lata była żoną operatora Janusza Kamińskiego. Czy pozostał jej sentyment do Polski? Czy zna nasz język? W filmie "Batman v Superman" zagrała poważna panią senator. Do tej pory oglądaliśmy Holly Hunter głównie w filmach dramatycznych. Co przekonało ją do tej produkcji? Z aktorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  O Alici Vikander mówi się, że jest jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia. W filmie "Dziewczyna z portretu" Alicia gra u boku Eddiego Redmayne'a. Fabuła filmu opowiada o losach małżeństwa malarzy. Einara i Gerdy Wegener zostali poddani próbie, gdy mężczyzna zmienia płeć. Z Alicią Vikander rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz spotkała się z Agatą Kuleszą na planie nowego serialu "Web Therapy". Aktorka gra tam samozwańczą panią psycholog, która leczy swoich pacjentów niekonwencjonalną metodą. Jaką? Czy Agacie zdarzało się improwizować na planie? Czy oglądała amerykański pierwowzór z Lisą Kudrow w roli głównej?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska na planie nowego filmu spotkała się z Alicją Bachledą-Curuś. Jaką rolę w komedii gra Alicja? Czy, skoro aktorka jest przesądna, nie bała się zakładać białej sukni i czy prywatnie marzy o ślubie? Bachleda-Curuś opowiedziała też Kindze o swoim synku. Czy aktorka rozmawia z nim po polsku? I jak Henry odnajduje się w amerykańskiej szkole?

  Na kanapach Dzień Dobry Wakacje zasiadł Tomasz Kot. Tylko nam aktor zdradził, jak przygotowywał się do nowej roli. W filmie "Żyć nie umierać" Tomasz Kot wcielił się w postać zmarłego przed kilku laty aktora Tadeusza Szymkowa. Jak wyglądała praca na planie? Dlaczego była ona inna niż w przypadku poprzednich projektów aktora? Co byś zrobił, gdybyś dowiedział się, że zostały Ci tylko trzy miesiące życia?