restaurator

    restaurator

    Basia Ritz dobrze znana jest fanom "MasterChefa". Restauratorka wygrała pierwszą edycję polskiego show i do dzisiaj cieszy się uznaniem gości, jak i ludzi ze świata gastronomii. Niestety zdarzają się i tacy, którzy próbują dowieść, ze Ritz o kuchni wie niewiele. - Nie wróżono mi kariery gastronoma - wyjawiła właścicielki restauracji w rozmowie z reporterem serwisu Dzień Dobry TVN Oskarem Netkowskim.

    Robert Lewandowski postanowił spróbować swoich sił w branży gastronomicznej i otworzył restaurację w Warszawie. To doskonała wiadomość dla fanów znanego piłkarza, ale także dla wszystkich miłośników dobrej kuchni. W Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki przyjrzał się karcie dań, która czeka na odwiedzających lokal gości.

    Lockdown i brak gości, zobowiązania kredytowe, w końcu bankructwo – z takimi problemami mierzy się dziś wielu pracowników gastronomii. Mimo wsparcia rodziny oraz przyjaciół znany restaurator z Wrześni nie poradził sobie z przerastającymi go obciążeniami. 56-letni Jarosław Gasik popełnił samobójstwo. Jego dramatyczną historię przedstawili reporterzy programu "Uwaga! TVN".

    Z wykształcenia jest architektem krajobrazu, a z zamiłowania kucharzem i restauratorem. O kim mowa? O gościu Dzień Dobry TVN Mateuszu Gesslerze. Zapytaliśmy go, kiedy trzeba zacząć, aby być dobrym kucharzem, na czym polega praca szefa kuchni i co może zrobić klientowi, który narzeka.