remonty

  remonty

  Na rynku budowlanym od pewnego czasu obserwuje się stały wzrost cen. Eksperci wyliczają, że budowa średniej wielkości domu i jego wykończenie to kwota zwiększona o ok. 30 tys. zł w stosunku do roku 2019. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli złota rączka, Wiesiek Skiba oraz architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski.

  Ceny remontów poszybowały w górę. Teraz za wykończenie czy odnowienie mieszkania, zapłacimy dużo więcej niż przed pandemią. Problem pojawia się także przy szukaniu odpowiedniej ekipy remontowej. Terminy są naprawdę odległe. Ile tak naprawdę kosztuje nas remont?

  Każdy, kto planował remont w domu musiał zmierzyć z problemem dostępności fachowców. Kalendarze tych najlepszych często zapełnione są na kilka miesięcy do przodu. Brakuje rzemieślników, a fachowcom nie chce się brać małych zleceń, skoro mogą przebierać w ofertach. Jaki sposób ma na to ekipa programu "Usterka"?

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w ramach programu Trzy kolory remontuje i odnawia mieszkania osób potrzebujących. Prace wykonują uczniowie krakowskich szkół. Za jakie zadania są odpowiedzialni? Chętnie się za nie zabierają? Mogliśmy się przyjrzeć pracy jednej z ekip.

  Jednej z mieszkanek Krakowa brudziła się ściana w przedpokoju. Postanowiła położyć na nią tapetę. Z pomocą przyszedł jej Wiesiek "Złota Rączka" Skiba. Jakich narzędzi potrzebował do położenia tapety?

  Dorota Szelągowska bardzo lubi robić remonty swojego domu. Twierdzi nawet, że jest od tego uzależniona. W jakich okolicznościach powstają jej nowe pomysły? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Nie każdy lubi remonty. Jest jednak osoba, która je uwielbia, ba - jest nawet od nich uzależniona. To Dorota Szelągowska. I właśnie o tej miłości rozmawiała z nią dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Wiesław Skiba - „złota rączka” podpowiada, jak radzić sobie z drobnymi usterkami w domu. W kolejnym odcinku cyklu Dzień Dobry TVN Wiesiek został poproszony o naprawienie kuchennej szafki. Jak mówi, przy odpowiednim sprzęcie, każdy z nas może temat ogarnąć sam. Jakich narzędzi potrzebował do naprawienia szkody?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spotkała się z Dorotą Szelągowską na planie programu "Dorota Was urządzi". Czy praca przy programie o remontach i urządzaniu wnętrz skłania ją do przeprowadzenia remontu w swoim życiu i domu? Czy ładne wnętrze to kwestia dużych pieniędzy?