rekordzista

    rekordzista

    Sebastian Karaś na otwartych akwenach zdecydowanie czuje się jak ryba w wodzie. To pierwszy człowiek na świecie, który przepłynął wpław z Kołobrzegu na wyspę Bornholm (ok. 100 km). W wodzie spędził ponad 28 godzin. Jak radził sobie z dużymi falami? Co w wyzwaniu było dla niego najtrudniejsze? I jak jeść rosół z makaronem będąc zanurzonym w wodzie? ;-)

    Lekkoatleta Konrad Bukowiecki na zawodach w Spale tak cisnął pięciokilogramową kulą, że ta zatrzymała się zaledwie kilka centymetrów przed ścianą hali. Tym samym pobił halowy rekord świata w pchnięciu kulą. Nadzieja polskiej lekkoatletyki, 17-letni Konrad Bukowiecki, odwiedził studio Dzień Dobry TVN. Kto zaraził go pasją to tego sportu? Czy Konrad Bukowiecki zostanie następcą Tomasza Majewskiego? Co jest istotniejsze w pchnięciu kulą - technika czy siła? Rekordzista świata w pchnięciu kulą zdradził nam, że miał zostać pływakiem!

    19-latni Marcin Zalewski to mistrz świata w układaniu kostki Rubika. W 23.68 sekundy, z zamkniętymi oczami, układa kostkę Rubika. Ile godzin dziennie trenuje? Czy każdy może się nauczyć układania kostki Rubika? Czy to prawda, że nową kostkę układa się trudniej? Czy na układaniu kostki Rubika można zarobić? Marcin Zalewski w Dzień Dobry TVN zaprezentował swoje umiejętności.