przemysł

  przemysł

  Stal nierdzewna, która wykazuje odporność na korozję, jest materiałem powszechnie stosowanym w przemyśle budowlanym, samochodowym, chemicznym, spożywczym i wielu innych. Co odpowiada za jej właściwości antykorozyjne? Jakie inne właściwości wykazuje stal nierdzewna?

  Wybierając się do Japonii, warto przynajmniej na jeden dzień pojechać do Kawasaki, przemysłowego miasta położonego blisko Tokio i Jokohamy. Turyści mogą zwiedzić kilka muzeów i fabryk, ale największą atrakcją może okazać się festiwal Kanamara Matsuri, czyli "Festiwal Żelaznego Penisa". Co warto wiedzieć o mieście i organizowanych tam wydarzeniach?

  Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu to jedyna placówka w województwie podkarpackim, która udziela pomocy dzikim zwierzętom. Dziś na jego terenie opieką otaczane są bociany, lisy, owce, kury, kozy czy kaczki. Jakie były jego początki?

  W zeszłym tygodniu w Przemyślu pitbulterier zaatakował 12-letniego chłopca. Chłopiec nie przeżył. Właściciel psa został zatrzymany. Jak poinformowała prokuratura, sąd zdecydował, że ze względu na stan zdrowia podejrzany Mariusz S. trafił do aresztu w warunkach szpitalnych.

  To miały być rutynowe zabiegi, które pomogą zachować sprawność widzenia jak najdłużej. Siedmioro pacjentów przemyskiego szpitala ma teraz poważne problemy z widzeniem. - Oko zamieniło się w krwawy strzęp. To ból nie do zniesienia. W ogóle nie widzę, straciłam wzrok – wyznaje jedna z bohaterek reportażu "Uwagi! TVN".

  W Przemyślu znajduje się lecznica, w której weterynarze ratują również dzikie zwierzęta. Ich pacjentami są m.in. sarny, lisy i bociany. Weterynarze ratują swoich pacjentów nawet jeśli ci mają tylko 1 proc. szansy na przeżycie. Tej wiosny otworzyli też przedszkole dla małych sarenek. Zobaczcie, jak wygląda praca weterynarzy z Przemyśla.

  Z Przemyśla Głównego odjeżdża pociąg do Szczecina Głównego. Ile kilometrów musi pokonać, na ilu stacjach się zatrzymać? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Co robił nasz obieżyświat, aby wytrzymać ok. 15-godzinną podróż? Czy zniósł ją bezboleśnie? :)

  Seniorzy z Przemyśla walczą o przystanek, bo ten do którego muszą obecnie dojść jest za daleko. Niestety władze miasta nie spełnią ich oczekiwań. Dlaczego? Starsi ludzie nie wykluczają zwrócenia się z prośbą o pomoc do samego ojca świętego, który znany jest z tego, że nigdy nie odmawia potrzebującym. Czy zdradzili, co będzie zawierał list do Papieża Franciszka?

  Podobno najlepsze kasztany są na Placu Pigalle. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki znalazł miejsce, w którym kasztany są jeszcze lepsze. Są to Niwy w gminie Dobiegniew. Tam znajduje się skup kasztanów, który należy do małżeństwa polsko-holenderskiego. W jakim celu zbierają kasztany? Kto im je dostarcza? W jakim przemyśle są wykorzystywane kasztany?

  Przemyśl - to tam można było spotkać prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka. Spotkał się tam z weterynarzami z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Czy to prawda, że bociany są kochliwe? Kim są: Napoleon, Andzia, Leon, Zuzka i Edek? O co zaapelowali weterynarze i Bartek? Kto - według Bartka - nie ma serca?