prowokacja

  prowokacja

  W internecie pojawiła się informacja, że w Warszawie jest sklep, w którym można kupić papierosy dla... dzieci. Wywołało to duże oburzenie. Okazało się, że autorami zamieszania są aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Czemu służy ta prowokacja? W Dzień Dobry TVN mówił o niej członek wspomnianego stowarzyszenia Jan Mencwel.

  Są nauczyciele, którzy - chcąc przyciągnąć uwagę uczniów - stosują niekonwencjonalne metody. Należy do nich gość Dzień Dobry TVN dr hab. Baha Kalinowska-Sufinowicz, której metody mogą nawet niektórych szokować. O swoich prowokacjach, które mają zachęcić studentów do myślenia powiedziała w Dzień Dobry TVN. Jak uczniowie reagują na jej metody?

  Damian Mrożek to łodzianin, który - w ramach prowokacji obywatelskiej - doprowadził do zatrzymania potencjalnego pedofila. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o szczegóły tej akcji. Na kanapach zasiadł również mł. insp. Marcin Szyndler – rzecznik Komendy Głównej Policji, który powiedział nam, jak daleko można posunąć się w takich działaniach i czy policja patrzy na nie przychylnie.

  Sport to rywalizacja, a tam gdzie jest rywalizacja, często puszczają nerwy i pojawiają się prowokacyjne gesty lub teksty. Co mówi przeciwnikowi Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, kiedy staje z nim twarzą w twarz? Jakie teksty pod swoim adresem słyszał na boisku koszykarz Marcin Gortat? Na jakie zaczepki zareagowałby siatkarz Piotr Gruszka? Co się dzieje w organizmie człowieka, który słyszy takie teksty pod swoim adresem? Czy warto na nie reagować? Ze sportowcami i psychologiem Tomaszem Kozłowskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  To, co zrobił Michał Witkowski zbulwersowało opinię publiczną. Sprawą czapki z nazistowskimi symbolami, w której publicznie wystąpił Witkowski, zajęła się nawet prokuratura. A wydawnictwo Znak, które miało wydać najnowszą książkę pisarza zawiesiło z nim współpracę. Co na to sam Michał Witkowski? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy dziennikarkę Dzień Dobry TVN Agnieszkę Jastrzębską. A jak to wydarzenie komentują gwiazdy?

  Podczas ostatniego, modowego eventu pisarz i bloger Michał Witkowski pojawił się w czapce oznaczonej symbolem SS. Jak zareagowano na tę prowakację? Jak tłumaczy się bohater tego zamieszania? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprsiliśmy Agnieszkę Jastrzębską.

  Podczas prowokacji przygotowanej przez amerykański portal poradnikowy w porozumieniu z najpopularniejszym serwisem randkowym testowano reakcje mężczyzn oraz kobiet na randkę z kimś, kto wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciach umieszczanych w sieci. Okazało się, iż kobiety najbardziej obawiają się, że ich wirtualny wybranek będzie się kimś niebezpiecznym, a mężczyźni, że kobieta będzie gruba. Dzień Dobry TVN zrobiło podobną prowokację. Jak panie reagowały na naszego bohatera Damiana Nalazka, który na zdjęciach wyglądał szczupło, a w rzeczywistości ma rozmiar XXL? Czy któraś z nich uciekła?

  Pokaz w kościele - sztuka czy prowokacja? Macieja Zienia zaprosiliśmy do studia Dzień Dobry TVN, by porozmawiać z nim o jego pokazie, który odbył się... w kościele.

  Wystarczyło, że Angelina Jolie w pewien szczególny sposób pokazała swoją nogę podczas gali rozdania Oscarów i cały świat o tym mówi. Są ludzie, którzy potrafią zwracać na siebie uwagę i mają do tego wrodzony talent. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy mistrza kreacji i zwracania na siebie uwagi Michała Piróga oraz medioznawcę prof. Wiesława Godzica. Jakie korzyści ze swojego wizerunku czerpie Michał Piróg? Po co zakłada spódnicę i buty na obcasach? Czy prof. Wiesław Godzic założyłby spódnicę?

  Ostatnie badania TNS OBOP mówią, że 93 proc. Polek uważa, że w ciąży należy unikać używek. Sprawdziliśmy, jak deklaracje mają się do rzeczywistości. Przeprowadziliśmy prowokację. Przebrna za kobietę w ciąży reporterka prosiła przechodniów na ulicy o ogień. Wszyscy, którzy mieli zapalniczkę lub zapałki, odpalali „ciężarnej” papierosa. Jak używki wpływają na rozwój płodu? Gościem Dzień Dobry TVN był ginekolog dr Witold Rogiewicz.