premiera spektaklu

    premiera spektaklu

    Międzynarodowy Dzień Teatru świętujemy 27 marca. W tym roku - podobnie jak i w 2020 - jest obchodzony wyjątkowo, bo po raz kolejny w cieniu pandemii. Okoliczności nie sprzyjają dobremu samopoczuciu, ale artystom z Teatru Kwadrat chyba udało się "ograć" trudności pandemicznej rzeczywistości. Z okazji MDT przekornie proponują "Umrzeć ze śmiechu". Czy mimo wyzwań covidowego świata w Teatrze Kwadrat humor i optymizm wciąż grają rolę pierwszoplanową?

    Spektakl wyprodukowany w warunkach całkowitej izolacji aktorów. Artyści sami filmowali poszczególne ujęcia i porozumiewali się między sobą za pomocą telefonów komórkowych. „Balladyna” w reżyserii Oskara Sadowskiego to wyjątkowe przedstawienie teatralno-filmowe. Premiera 28 maja o godzinie 21:00 w Playerze.

    Już 31 maja w krakowskim teatrze Variete obędzie się premiera nowego spektaklu Janusza Józefowicza "Legalna blondynka". Z reżyserem podczas prób zespołu i chwilę przed castingiem spotkał się Marcin Sawicki. Jakie wymogi musi spełniać aktor, który chce zakwalifikować się do projektu Józefowicza? Czy wymagającego reżysera można jeszcze zaskoczyć? Czym można go urzec?