portrety

  Historia zamieszania z dziewczynką z portretu zaczęła się smutno, bo od śmierci malarki Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej. Tworzyła głównie dziecięce portrety, które były niezwykle popularne. Artystka zmarła 2 stycznia i wówczas w mediach społecznościowych pojawił się portret Lorentyny. Jak potoczyły się jej losy?

  "Żałuję, że ten pomysł nie wpadł mi do głowy trochę wcześniej"

  Słyszeliście kiedyś o sztuce zwanej string art? Artysta Błażej Danielewicz zagościł w naszym programie, opowiedział nieco więcej o swojej pasji i pokazał nam, na czym dokładnie polega tworzenie dzieł z nici.

  Ślubne zdjęcie Magdy Lamparskiej znalazło się w gronie 85. najpiękniejszych portretów panny młodej na świecie. Jak powstała ta wyjątkowa fotografia? O kulisach niezwykłej sesji aktorka, jej mąż Bartek Osumek i fotograf Patryk Bruliński opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Dorota Wellman i Marcin Prokop postanowili się zabawić aplikacją, która robi ostatnio furorę wśród internautów. Aplikacja porównuje nasze twarze z twarzami różnych postaci w muzeach. Twarz Marcina Prokopa została porównana przez aplikację do twarzy sułtana imperium osmańskiego. - Jako sułtan (...) byłem całkiem porządny, ale niestety, jak wynika z historii, żyłem tylko 38 lat. Już jestem na minusie - mówi Marcin Prokop. Jak myślicie, do kogo jest podobna Dorota Wellman?

  Jak wyglądaliby wielcy, światowi przywódcy, gdyby postanowili ... zupełnie zmienić styl życia? Amit Shimoni postanowił się tego dowiedzieć i stworzył galerię portretów, na których znane osobistości pojawiają się w zupełnie niepodziewanych stylizacjach! Podoba się wam ich "luźniejszy" wizerunek?

  Zdaniem Łukasza Radwana najsłynniejszym obrazem na świecie jest portret - portret Mona Lisy. Nie wiadomo, co Gioconda myślała na temat swoje wizerunku przedstawionego na obrazie przez Leonarda da Vinci, wiadomo jednak, co sądzą artyści sportretowani przez Iwonę Golor. Malarkę odwiedził Łukasz Radwan. Zobaczcie, kogo sportretowała...

  Gościem Dzień Dobry TVN był Tomasz Broda - rysownik, twórca portretów z przedmiotów codziennego użytku, które są już nikomu niepotrzebne. Od czego zaczęła się jego przygoda z tworzeniem niecodziennych portretów? Z jakiej instalacji jest najbardziej dumny? Gdzie można obejrzeć jego najnowszą wystawę?