podróże z dziećmi

  podróże z dziećmi

  Przed wakacjami 2021 r. warto się zabezpieczyć na wypadek ewentualnego zachorowania w ich trakcie, również na COVID-19. Jednym z rozwiązań jest EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. To dokument, o który warto postarać się przed wyjazdem za granicę, nie tylko w trakcie pandemii. Posiadacze karty mogą korzystać z pomocy medycznej na takich samych warunkach, jak obywatele danego kraju. Warto jednak sprawdzić, w których państwach działa, a do których warto wykupić dodatkową polisę.

  Podróżowanie z niemowlakiem nie jest zabronione, a wręcz jest polecane. Jeśli maluch nie choruje, a rodzice gotowi są na przygodę z nowym członkiem rodziny, nie ma żadnych przeciwwskazań do wyjazdu. Należy jedynie pamiętać o zabraniu kilku niezbędnych akcesoriów.

  Podróże kształcą i mogą być też świetną lekcją tolerancji. W taką podróż swoje dzieci zabrali Dominika i Michał Ociepka. Przez rok podróżowali po świecie z dwójką dzieci - Oliwią i Kacprem. O swojej podróży opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN. Jakie kraje odwiedzili? Czego nauczyły się ich dzieci podczas tej podróży? Jaki kraj najbardziej spodobał się dzieciom? Co zaskoczyło podczas tej podróży Oliwię i Kacpra?

  Posiadanie dzieci nie jest przeszkodą w podróżowaniu - tak twierdzą Wojciech i Eliza Łopacińscy. Udowodnili to zabierając dzieci w roczną podróż dookoła świata. Przez rok pokonali ponad 114 tysiące kilometrów i ponad dwa razy okrążyli Kulę Ziemską. Do studia Dzień Dobry TVN przyszli oczywiście z dziećmi: synem Wojtkiem i córką Łucją. Jakie rady mają dla rodziców dzieci, które wkrótce wyruszą na ferie zimowe? Poznajcie sposoby Łopacińskich na udane ferie!

  Masz małe dziecko i planujesz urlop? Odważysz się zabrać pociechę na egzotyczną wycieczkę? Podróżnik Tomasz Michniewicz podpowiada, o czym warto pamiętać przed daleką podróżą. Jakie zagrożenia czekają na nasze dzieci w czasie wyjazdu? Na naszej kanapie gościliśmy również rodzinę Niewęgłowskich - ludzi kochających podróże, którzy nie zrezygnowali z nich nawet po pojawieniu się dziecka. Uważacie, że to dobry sposób na życie?