pluskwy

  Specjalista od dezynsekcji radzi, jak rozpoznać, czy w łóżku mamy nieproszonych gości, kiedy warto korzystać z okazji, gdy ktoś chce oddać kanapę za darmo oraz czym jest parazytoza urojeniowa.

  "Ugryzły mnie w kolano, twarz i plecy. Wszystko mnie swędziało" - pani Małgorzata żali się reporterom "Uwagi". Kobieta i sąsiedzi są bezsilni. Od roku bezskutecznie walczą z insektami. Podczas realizacji materiału na miejscu pojawili się przedstawiciele zarządcy kamienicy. Co powiedzieli dziennikarzom? Okazuje się, że nie mają sobie nic do zarzucenia. Co w tej sytuacji mogą zrobić zdesperowani mieszkańcy?

  Pluskwa z wyglądu przypomina pestkę jabłka. Często mylona jest z karaluchami, nazywanymi potocznie prusakami. Owady zamieszkują gospodarstwa domowe, gnieżdżą się najczęściej w meblach tapicerowanych. Warto poznać skuteczne sposoby na pozbycie się tego szkodliwego robactwa.

  Pluskwy to pasożyty, których niezwykle trudno się pozbyć. Są też bardzo uciążliwe – żywią się krwią człowieka i gryzą zazwyczaj w nocy, przez co czasem trudno je znaleźć. Dowiedz się, jak je rozpoznać, gdzie ich szukać i jak usunąć pluskwy z domu.

  Pluskwy w domu? To pewnie znaczy, że ktoś dawno w nim nie sprzątał? Otóż niekoniecznie - pluskwy mogą pojawiać się też w czystych mieszkaniach. Co gorsza, nie dość, że są trudne do wytropienia, a pozbycie się ich zakrawa o nie lada wyczyn, to jeszcze z roku na rok mamy ich w Polsce coraz więcej.

  Jak sobie radzić z pluskwami, pchłami i wszami? Czy można coś zrobić za pomocą domowych sposobów? Po czym poznać, że nasz dom opanowały te małe owady? Jak wygląda ślad po ugryzieniu pluskwy i co zrobić, żeby to miejsce przestało swędzieć? O tym w Dzień Dobry TVN Zygmunt Jeszka reprezentujący Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.