plastyka

  plastyka

  Kwarantanna spowodowała, że szkoła przeniosła się do Internetu, ale jak w takim trybie realizować zajęcia z plastyki? Okazuje się, że można zainspirować uczniów nawet do odtworzenia najsłynniejszych dzieł sztuki. Efekty są niesamowite. Jak powstawały fotograficzne interpretacje obrazów? O tym opowiadała nauczycielka Anna Tuckendorf oraz jej uczniowie.

  W areszcie śledczym w Poznaniu osadzeni uczą się technik plastycznych. Co im dają te zajęcia? Czy zamierzają kontynuować naukę rysunku po wyjściu na wolność? Więźniów odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.

  Plastyka należy do zajęć obowiązkowych w szkole podstawowej. Co dzieciom dają lekcje z plastyki? Jak wprowadzić dziecko, które nie ma zdolności plastycznych w świat kreacji? Czy rodzice powinni pomagać dzieciom wykonywać pracę domową z plastyki? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z artystką Joanną Sarapatą i pedagog Igą Kazimierczyk.

  Mało kto wiem, że Przemek Kossakowski z wykształcenia jest nauczycielem plastyki. Pod wpływem swoim podróżny namalował obrazy, które przyniósł ze sobą do studia. Tak powstała niezwykła kolekcja portretów uzdrowicieli, którzy wpłynęli na jego życie.

  Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie. Okazuje się, że bruzdy nosowe można także korygować bez użycia skalpela.

  Kolejnymi bohaterkami naszego cyklu Metamorfozy były: Barbara Długokęcka i Wiesława Drozdowska, 54-letnie bliźniaczki z Olsztyna. Zobacz efekty ich przemiany! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy uczestniczki metamorfozy, którym towarzyszyli: dr Marcin Ambroziak i dr Dżulietta Kiworkowa.

  Beata Skórska, bohaterka dzisiejszej metamorfozy, ma dorosłą córkę i jest rozwódką. Dr Ambroziak i dr Kiworkowa wzięli ją pod swoje skrzydła. W studiu Dzień Dobry TVN Pani Beata opowiedziała nie tylko o tych widocznych efektach metamorfozy.

  Pani Henryka Dorocinkowska to matka dwóch dorosłych córek i nastoletniego syna, która swoje życie poświęciła wychowywaniu dzieci, a po rozwodzie wpadła w wir pracy. Jest pielęgniarką. Całe życie poświęciła innym. Teraz postanowia zrobić coś dla siebie.

  Okazuje się, że nie tylko kobietom zależy na swoim wyglądzie. Niektórzy uważają, że mężczyzna powinien mieć kilka zmarszczek. Jednak nie każdy przedstawiciel płci brzydkiej podziela ten pogląd. Ilu z nich przychodzi do gabinetu kosmetycznego, a ilu decyduje się pójść pod nóż? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Marcin Ambroziak. Kim są klienci jego gabinetu dermatologicznego i z jakich środowisk się wywodzą?