Piła

  Za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie siedem nastolatek z Piły. Dziewczynki w wieku od 11 do 13 lat dla zabawy kładły się na najbardziej ruchliwej ulicy w centrum Piły. Nie był to ich jedyny wybryk - wcześniej m.in. piły alkohol i zamierzały dokonać kradzieży. Ich sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

  W jednym z marketów w Pile klientka zabrała skarbonkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kradzież zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci apelują o pomoc w poszukiwaniach kobiety.

  Kilka dni temu zakończyła się symulacja misji załogowej z udziałem naukowców z Politechniki Śląskiej. W analogowej stacji kosmicznej LunAres przeprowadzano badania poświęcone m.in. wpływowi izolacji na ludzką psychikę oraz architekturze stacji kosmicznych. O szczegółach misji w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Leszek Orzechowski i Wiktoria Dziaduła.

  W 16. odcinku 21. sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler miała przed sobą nie lada wyzwanie. Restauratorka udała się do Piły, gdzie trafiła na wyjątkowo ciężki przypadek. W "Barce" potrawy przygotowywane przez restaurację nie nadawały się według królowej polskiej kuchni do jedzenia. Nie zabrakło krzyków, łez i zwątpień. Czy Magda Gessler zaliczy tę rewolucję?

  Pierwsze na świecie kino samolotowe wystartowało w Pile w woj. wielkopolskim. Piloci obejrzeli film z kabin swoich maszyn, które zaparkowali na tamtejszym lotnisku. W czasie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa w Polsce wróciły też kina samochodowe.

  Na lotnisku wojskowym w Pile skończyła się pierwsza w Polsce analogowa misja księżycowa. Jaki cel miał ten projekt? Jakie zadania mieli do wykonania kosmonauci? Sprawdził to prezenter pogody Tomasz Zubilewicz.