pielęgniarstwo

    pielęgniarstwo

    O tym, że zawody pielęgniarki i położnej są jednymi z najgorzej opłacanych w Polsce, nie trzeba nikogo przekonywać. Ponadto - przez kolejne decyzje polityków - zainteresowanie studiami pielęgniarskimi drastycznie spada. O tym, co to oznacza dla nas - pacjentów i ich rodzin - rozmawialiśmy z Longiną Kaczmarską, wiceprzewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

    12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Jak tak naprawdę wygląda ich codzienność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Radosław Romanek, pielęgniarz z Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. Leszka Gieca, Anna Gąsior, pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii dorosłych w szpitalu MSWiA dla pacjentów covidowych i autorka bloga Anna Gąsior oraz Mariola Łodzińska, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

    Dawid Hemke to człowiek kameleon. Jego pasją jest fotografia artystyczna. Jako model potrafi wcielić się w każdą postać. "On czuje to, co ma na sobie" - powiedziała w Dzień Dobry TVN współpracująca z nim fotografka Monika Cichoszewska. Dawid przelamentuje stereotypy nie tylko w fotografii. Zawodowo od 15 lat zajmuje się pielęgniarstwem na Oddziale Intensywnej Terapii Dziecka. Dlaczego rodzice jego podopiecznych nas początku zazwyczaj podchodzą do niego z rezerwą?