paszporty polityki

  paszporty polityki

  Lech Janerka i jego żona Bożena znaleźli się wśród tegorocznych laureatów Paszportów Polityki. Muzyczne małżeństwo, które od 1985 roku nieprzerywanie tworzy i spędza ze sobą 24 godziny na dobę, otrzymało tytuł w kategorii Kreator Kultury. W rozmowie z Dzień Dobry TVN para zdradziła, jaki jest jej sposób na wspólny i nietuzinkowy sukces.

  Paszporty Polityki zostaną wręczone 26 stycznia 2021r. Galę będzie można obejrzeć o 20.15 na antenie TVN. Niestety przez pandemię koronawirusa tegoroczna uroczystość będzie miała zmienioną oprawę. Jak będzie wyglądała? O tym opowiedziała nam Grażyna Torbicka, która wraz Jerzym Baczyńskim, redaktorem naczelnym tygodnika "Polityka" poprowadzi uroczystość.

  Na naszych kanapach - laureaci "Paszportów Polityki" : Marcin Wicha - literatura, Joanna Freszel - muzyka poważna, Mateusz Lenart, Wojciech Piejko i Andrzej Mądrzak - kultura cyfrowa. Jak zareagowali na to wyróżnienie, jakie mają plany na przyszłość i jak odnoszą się do nagłego zainteresowania z jakim spotykają się teraz, jako laureaci "Paszportów Polityki"?

  Przygotowania do 25. gali rozdania "Paszportów Polityki" w Teatrze Wielkim trwają już od kilku dni. Galę poprowadzą Grażyna Torbicka i redaktor naczelny "Polityki" Jerzy Baczyński. Dziennikarz Bartek Chaciński pokazał Mateuszowi Hładkiemu, jak wygląda paszport Polityki i opowiedział o gali. Co trzeba zrobić, że kapituła Polityki zwróciła na kogoś uwagę? Kto ma szansę na tę nagrodę?

  9 stycznia już po raz dwudziesty piąty zostaną rozdane Paszporty Polityki. O idei nagród i jak zmieniała się ta inicjatywa na przestrzeni lat mówili w Dzień Dobry TVN: dziennikarka Grażyna Torbicka i redaktor naczelny Polityki Jerzy Baczyński. Naszym gościem był również L.U.C - laureat z 2009 r. w kategorii "muzyka". Co muzykowi dała ta nagroda?

  W 2017 r. Paszporty Polityki przyznano po raz dwudziesty czwarty. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy tegorocznych zwycięzców: Natalię Fiedorczuk-Cieślak, Marzenę Diakun, Daniela Rycharskiego i Wacława Zimpela. W jakich kategoriach wygrali? Czym dla laureatów jest ta nagroda? Obok nich usiadł redaktor naczelny tygodnika "Polityka" Jerzy Baczyński. Zapytaliśmy go, co wyróżniało zwycięzców od innych nominowanych do nagrody.

  Już dzisiaj poznamy laureatów Paszportów Polityki 2016. Gala odbędzie się w Teatrze Wielkim. Jedną z osób, które wystąpią podczas imprezy jest Julia Marcell - laureatka Paszportów w 2011 r. Czy nagroda pomogła jej rozwinąć karierę? Za muzyczną oprawę gali odpowiedzialny jest m.in. Jan Młynarski. Kto - oprócz Julii - zagra i zaśpiewa podczas imprezy? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Paszporty Polityki rozdawane są od 1993 roku. Jak zmieniała się sztuka na przestrzeni lat? Czy laureaci i ich sztuka odzwierciedlają to co nas otacza? Co nowego pojawiło się w tej edycji Paszportów? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: dziennikarkę Grażynę Torbicką i redaktora naczelnego Polityki Jerzego Baczyńskiego. Zdradzili, kto wygra?

  Paszporty Polityki zostaną wręczone 10 stycznia 2017 r. Wśród 21 nominowanych osób znaleźli się: reżyser Bartosz Kowalski, pisarka Natalia Fiedorczuk-Cieślak, twórca gier Piotr Iwanicki oraz dyrygentka Marzena Diakun. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby sprawdzić, kim są twórcy współczesnej kultury.