Otylia Jędrzejczak

  Znane przedstawicielki świata sportu, a wśród nich medalistki olimpijskie, wzięły udział w pierwszej tegorocznej odsłonie akcji "Mistrzynie w Szkołach". Jak wspominają zajęcia z wychowania fizycznego?

  "Znam doskonale moją dyscyplinę sportu"

  Otylia Jędrzejczak ma na koncie niesamowite osiągnięcia sportowe, które uczyniły z niej jedną z najpopularniejszych polskich sportsmenek. Słynna pływaczka spełnia się również jako mama dwójki pociech: Marceliny i Grzegorza. Zdradziła, do jakich słodyczy mają największą słabość.

  Otylia Jędrzejczak ma dwójkę małych dzieci i jak każda mama zmaga się z nawracającymi infekcjami u swoich maluchów. Jak była pływaczka walczy z chorobą u swoich pociech? Swoimi patentami na "chorowanie" podzieliła się z fanami na Instagramie!

  17 minut - tyle według badań ma dla siebie mama w ciągu dnia. Jak w natłoku obowiązków dobrze wygospodarować chwilę na wyciszenie i odpoczynek? Czy mamy to potrafią, nie czując potem wyrzutów sumienia? Jak wygląda podział obowiązków domowych w dobie pandemii? O tym opowiadały w naszym programie pływaczka Otylia Jędrzejczak, aktorka Olga Kalicka i modelka Karolina Malinowska.

  Otylia Jędrzejczak, pomimo uprawiania sportu i zdrowego stylu życia, musiała ostatnio zmagać się z bólami kręgosłupa, które wymagały natychmiastowej operacji. Jak dzisiaj czuje się mistrzyni pływania?

  Stan zdrowia Otylii Jędrzejczak niespodziewanie uległ pogorszeniu. Pływaczka z dnia na dzień trafiła do szpitala, a tam przeszła operację kręgosłupa. "To nie był planowany zabieg, a przymusowy i konieczny" – mówi Otylia. Jak się teraz czuje?

  Już trzeci rok z rzędu Otylia Jędrzejczak zaprasza utytułowane, sportowe mistrzynie, aby odwiedzały wraz z nią szkoły i pomagały młodym, wchodzącym w życie dziewczętom zrozumieć, że każda z nich może ułożyć sobie życie po swojemu i zostać mistrzynią. Jeśli nie w sporcie, to na pewno w codzienności. Przyświeca jej myśl - Zostań mistrzynią swojego życia.

  Wakacje to czas, w którym wszyscy chcą nieco zwolnić i odpocząć. Każdemu bowiem należy się chwila z dala od domu, pracy oraz problemów. Jak zorganizować wymarzony urlop w dobie pandemii? To może być nieco trudne, ale nikt nie powiedział, że niemożliwe. O swoich niezapomnianych wakacjach opowiedziały nam Eva Minge i Otylia Jędrzejczak.

  Jak czują się wybitni sportowcy, gdy decydują się zakończyć karierę? Czy brakuje im rutyny treningowej i ogromnych emocji związanych z rywalizacją o medale? Jak na sportowej emeryturze odnalazła się Otylia Jędrzejczak? Czy popularność pomaga w codziennym życiu?

  Otylia Jędrzejczak o córce: "Na pewno wyląduje na basenie, na pewno będzie pływała. (...) Czy będzie musiała być mistrzynią? Nie wiem. Przede wszystkim chciałabym, żeby była szczęśliwa i uczyła się życia z takim nastawieniem, że jest w stanie zrobić wszystko". Kinga Burzyńska spotkała się z rodzicami małej Marceliny - Otylią Jędrzejczak i Pawłem Przybyłą. Czy córka pójdzie w ślady mamy i czy... będzie miała rodzeństwo?

  Zadzwoniła dziś do nas jedna z mam z uwagą oglądających Dzień Dobry TVN. Co słychać u Otylii Jędrzejczak, czy podejrzewa kto jest agentem? :)

  Była pływaczka Otylia Jędrzejczak razem z nowo narodzoną córką są już w domu. Czy poród przebiegał bez komplikacji i jak czuje się świeżo upieczona mama? O tym w Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Otylia Jędrzejczak jest wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Cezary Kosiński - na Warszawskiej Akademii Teatralnej, a Karolina Korwin Piotrowska prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać jakimi są nauczycielami. Co studenci muszą zrobić, aby oblać egzamin u naszych gości?

  Z badań przeprowadzonych przez Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie wynika, że dzieci są coraz mniej wysportowane. Dlaczego tak się dzieje? Jak temu zaradzić? Co sport daje dzieciom? O tym goście Dzień Dobry TVN: mistrzyni olimpijska w pływaniu i trenerka Otylia Jędrzejczak oraz muzyk i pasjonat sportu Stanisław Karpiel-Bułecka.

  Otylia Jędrzejczak to najbardziej utytułowana polska pływaczka - wywalczyła 25 medali Mistrzostw Świata i Europy. Po zakończeniu kariery zawodniczej swoją wiedzą postanowiła dzielić się z najmłodszymi. Otylię zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o prowadzone przez nią warsztaty. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego - według naszej mistrzyni - dzieci unikają w szkole zajęć na basenie i jakie zalety ma pływanie.

  Za sukcesami zawodników i drużyn sportowych stoi sztab ludzi, ale najważniejszy z nich to trener. Jaki powinien być? Z czym musi się mierzyć? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Pawła Frelika - trenera mentalnego zawodników Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej i trenera Adama Nawałki, Wojciecha Zawiołę - dziennikarza sportowego, Zbigniewa Bartmana - siatkarza i Otylię Jędrzejczak - mistrzynię olimpijską w pływaniu. Dowiedzieliśmy się również, czym zajmuje się trener mentalny.

  Jakiś czas temu Filip Chajzer, jadąc autostradą A2, chciał zatankować. Nalał benzynę, otworzył portfel i okazało się, że, nie miał w nim pieniędzy ani karty. W tym samym momencie podszedł do niego pracownik stacji Pan Stanisław Jóźwicki i zaproponował pomoc - chciał za Filipa zapłacić. Naszemu dziennikarzowi było niezręcznie, ale Pan Stanisław przekonał go, że nie jest to dla niego problem - zawsze płaci za zapominalskich i nikt go jeszcze nie oszukał. Historia ta wzruszyła jego fanów i to właśnie dla nich Filip postanowił odnaleźć Pana Stanisława. Zobaczcie, jak wyglądało ich drugie spotkanie. Okazuje się, że "Panów Stanisławów" jest więcej i to pozwala przywrócić wiarę w człowieka.

  Rodzice poświęcają dużo czasu i pieniędzy na realizację sportowych pasji swoich dzieci. Wożą je na treningi i zawody. Mało tego - bardzo aktywnie ingerują w pracę trenera. Co w takiej sytuacji powinien zrobić szkoleniowiec? Wyrzucić rodziców, czy pozwolić im wejść sobie na głowę? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy mistrzynię olimpijską i świata w pływaniu Otylię Jędrzejczak oraz trenera piłkarskiego Marka Koniecznego, aby zapytać ich, jak powinny wyglądać relacje dziecka, trenera i rodziców, aby dawały jak najlepsze efekty.

  Sport to rywalizacja, a tam gdzie jest rywalizacja, często puszczają nerwy i pojawiają się prowokacyjne gesty lub teksty. Co mówi przeciwnikowi Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, kiedy staje z nim twarzą w twarz? Jakie teksty pod swoim adresem słyszał na boisku koszykarz Marcin Gortat? Na jakie zaczepki zareagowałby siatkarz Piotr Gruszka? Co się dzieje w organizmie człowieka, który słyszy takie teksty pod swoim adresem? Czy warto na nie reagować? Ze sportowcami i psychologiem Tomaszem Kozłowskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Łukasza Jemioł jest bardzo pracowity - w każdym sezonie wypuszcza nową kolekcję. Czy goście przybyli na jego pokaz są tak samo pracowicie? Czy perfekcyjna Małgorzata Rozenek cierpi na pracoholizm? A może zgubiła radość życia? Dlaczego modelka Natalia Siwiec bierze na siebie tak dużo obowiązków? Przed czym ucieka w wir pracy restauratorka Magda Gessler? Czy macierzyństwo "sprowadziło na ziemię" Małgorzatę Sochę i wyleczyło z chorobliwej pracy? Z gwiazdami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  - "Jak pan odreagowuje stres?" - "Na odreagowanie stresu piję bardzo dużo alkoholu i biję żonę" - zażartował nasz gość Tomasz Majewski. O tym w jaki sposób, naprawdę, radzą sobie ze stresem czołowi polscy sportowcy rozmawialiśmy z nim oraz z Otylią Jędrzejczak.

  Jak czuł się Szymon Kołecki kiedy musiał pożegnać się ze sportem wyczynowym? Czy brakuje mu rywalizacji i czy trudniej jest, jego zdaniem, być prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów czy olimpijczykiem? Jak przekonuje swoje dzieci do uprawiania sportu i czy jest wymagającym ojcem?

  Co łączy piosenkarkę Kasię Klich, pływaczkę Otylię Jędrzejczak, dziennikarza Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera i pisarza Michała Witkowskiego? Wspólne posiłki. Zobaczcie, co się działo na planie specjalnego odcinka "Ugotowanych". A działo się wiele.

  W sobotę z Dzień Dobry TVN: budująca historia, niestety bez happy endu, czyli zdjęcie, które wywołało lawinę pomocy której .. Piotr już nie doczekał. Następnie: Roman Polański o polskich szansach na Oscara, a Shakira o wspomnieniach z pobytu w naszym kraju. A na koniec: Mistrz Stańko z córką o relacji, w której uczą się wzajemnie od siebie. Zapraszamy jutro od 8:30. Program poprowadzą: Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  Zosia Ślotała trenuje crossfit. Chodzi na regularne treningi, na których bardzo przykłada się do ćwiczeń. Ile schudła? O to zapytała ją dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Zdziwicie się, ile kilogramów udało się Zosi zrzucić...

  Jakiś czas temu nasza świetna pływaczka Otylia Jędrzejczak zakończyła karierę sportową. Co zamierza teraz robić? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Na początku listopada zostanie wyemitowana specjalna edycja "Ugotowanych" - edycja z gwiazdami. Wezmą w niej udział: Otylia Jędrzejczak, Filip Chajzer, Kasia Klich i Michał Witkowski. Otylia Jędrzejczak zdradziła nam, co zobaczymy w programie. Czy Otylia lubi gotować i komu najchętniej gotuje?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy o to, jaką biżuterię noszą i, które z nich są jak przysłowiowe sroki. Co wybiera Paulina Krupińska, Zofia Ślotała i Joanna Klimas? Która jest fanką złotej, a która srebrnej biżuterii? Jaką biżuterię nosi Otylia Jędrzejczak, a jaką Anna Nowak-Ibisz?

  W czerwcu tego roku Otylia Jędrzejczak oficjalnie zakończyła karierę sportową. Czy koniec kariery sportowca zawsze wywołuje u niego depresję lub po prostu obniżony nastrój? Jak wygląda emerytura sportowca? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, Otylia wyjawiła cala prawdę o sporcie i o tym, co po nim.