Omar Sangare

    Omar Sangare

    Nominacje do Oscarów nie wyglądają kolorowo Po ogłoszeniu tegorocznych nominacji do Oscarów wybuchł skandal. Okazało się, że już drugi raz z rzędu Amerykańska Akademia Filmowa wytypowała wyłącznie białoskórych aktorów. Media i niektórzy czarnoskórzy aktorzy zarzucili głosującym rasizm i dyskryminację. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy polskiego aktora i reżysera, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych Omara Sangare. Rozmawiała z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

    Nasz gość aktor i reżyser Omar Sangare jest czarującym i bardzo tajemniczym mężczyzną. Zawsze płynie pod prąd i lubi ryzyko. Od wielu lat z sukcesem realizuje swoje artystyczne zamierzenia. Osiem lat temu wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Czy czegoś żałuje w swoim życiu? Dlaczego zajął się monodram? Ile osób przychodzi na jego zajęcia na Wydziale Sztuk Teatralnych w Williams College? Jak ułożył sobie życie w Stanach Zjednoczonych? Czym zaskoczył prowadzących Dzień Dobry TVN?

    Omar Sangare - aktor, producent, reżyser i pedagog. Urodzony w Stalowej Woli ukończył Warszawską Szkołę Teatralną, grał m.in. w stołecznym Teatrze Dramatycznym. Obecnie mieszka w USA i jest profesorem teatru w Massachusetts. Anna Puślecka spotkała się z nim w Nowym Jorku, gdzie organizuje największy Festiwal Monodramów na świecie.