olej kokosowy

  Olej kokosowy rafinowany w porównaniu do nierafinowanego jest uboższy w substancje bioaktywne i bezzapachowy. Nie ma właściwości pielęgnacyjnych, jednak doskonale sprawdza się w kuchni. Olej kokosowy rafinowany do smażenia zawiera średniołańcuchowe trójglicerydy, które nie magazynują się w formie tkanki tłuszczowej, dlatego może pojawić się w diecie odchudzającej.

  Olejowanie włosów na sucho i na mokro z użyciem naturalnych olejków pomaga w ich ochronie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Oleje do olejowania włosów zabezpieczają je i wspomagają ich odbudowę, czego efektem są zdrowe, piękne i lśniące włosy.

  Olej kokosowy na włosy: jaki wybrać, jak go stosować, czy to rzeczywiście działa? Wiele kobiet do zabiegu olejowania – czyli głównego sposobu wykorzystania oleju kokosowego w pielęgnacji włosów – podchodzi z dużym dystansem. Może jednak warto odżywki i maski z drogerii zastąpić nieco bardziej naturalnymi produktami?

  Olej kokosowy to tłuszcz roślinny wykorzystywany jako olej spożywczy, środek przyspieszający odchudzanie oraz jako naturalny kosmetyk, który od kilku lat wiedzie prym wśród bezpiecznych i jednocześnie skutecznych specyfików służących urodzie. Decydując się na jego użycie, warto wiedzieć, który rodzaj oleju kokosowego nadaje się do celów kosmetycznych, jakie są efekty jego stosowania oraz jak go używać.

  Jakiś czas temu na półkach w polskich sklepach pojawił się olej kokosowy, który ma dobry wpływ na nasze zdrowie i urodę. O jego zaletach powiedziała w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl "Naturalnie" Agnieszka Cegielska. Jaka jest różnica między nierafinowanym a rafinowanym olejem kokosowym?

  Na rynku pojawiła się nowa polska marka kosmetyków naturalnych. Twórczyniami "Be Organic" są matka i córka. Skąd pomysł na biznes? Czego brakowało im w drogeryjnych produktach? Jakie składniki wykorzystują do produkcji swoich kosmetyków? Jakie mają one właściwości? I ile kosztują? Marta Paczkowska-Wróbel i Aleksandra Paczkowska – Borkowska opowiedziały o tym w Dzień Dobry TVN.

  Produkty naturalne wykorzystujemy już nie tylko w kuchni. Coraz bardziej doceniamy ich właściwości pielęgnacyjne. Obecnie furorę robi olej arganowy. Dlaczego bywa nazywany "olejkiem młodości"? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN kosmetolog Annę Olejniczak-Łasecką, która opowiedziała również o właściwościach olejków: kokosowego, z pestek winogron i jojoba.