odkrycie naukowe

  "To może pozwolić na przywracanie zdrowia".

  Kąpiele w zimnej wodzie mają korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Zwiększają odporność, poprawiają wydolność układu sercowo-naczyniowego, a nawet redukują stres. Okazuje się, że mogą także zapobiegać demencji, o czym przekonują naukowcy z Uniwersytetu z Cambridge.

  "(555468) Tokarczuk" - to oficjalna nazwa planetoidy, odkrytej przez polskich łowców komet Michała Kusiaka i Michała Żołnowskiego. - Tą planetoidą chciałbym podziękować Pani Tokarczuk nie tylko za jej cudowną literaturę, ale również społeczne zaangażowanie. Pełne radosnej autentyczności i klasy - tłumaczy jeden z odkrywców.

  Niedawno media na całym świecie obiegła wiadomość, że misja pod dowództwem jednego z najwybitniejszych egiptologów na świecie odnalazła największe starożytne miasto. Teraz dr Zahi Hawass opowiedział o swoim odkryciu w Dzień Dobry TVN.

  Przez kilkadziesiąt lat Muzeum Narodowe w Warszawie myślało, że jest w posiadaniu mumii kapłana, jednak okazało się, że to ciężarna kobieta. To odkrycie na skalę światową, o którym mówi cały świat - kilka dni temu donosiło już o tym BBC i "New York Times". Co wiadomo o tym eksponacie?

  Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 oku, czyli dokładnie 548 lat temu. Z tej okazji odtworzono napój według receptury genialnego astronoma. Jak smakuje i z czego się składa? Okazuje się, że ta specyficzna mieszanka miała posiadać niemal magiczne właściwości.

  Naukowcy ze Szczecina dowiedli, ze im wyższe stężenie arsenu we krwi, tym większe prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Odkrycia dokonał zespół prof. Jana Lubińskiego z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Okazuje się, że arsen jest niebezpieczny zwłaszcza dla kobiet. Dlaczego? Jak wyglądał eksperyment? w jakich produktach spożywczych znajdziemy arsen? Z profesorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Marcin Gędek, Rafał Reszelewski, Michał Żołnowski i Michał Kusiak, to czwórka polskich astronomów, którzy odkryli nową kometę w Układzie Słonecznym. Jak ją nazwali? W pełnym składzie, po raz pierwszy na żywo, Panowie spotkali się dopiero w studiu Dzień Dobry TVN. Dlaczego dopiero teraz? Gdzie mają swoje obserwatorium? I czy odkrycie komety jest wynikiem ich ciężkiej pracy i determinacji, czy traktują to jako łut szczęścia? Gratulujemy!