napary z ziół

  Alchemilla mollis to ziele od wielu lat stosowane w medycynie naturalnej. Stanowi naturalny sposób na pozbycie się wielu przykrych dolegliwości, m.in. takich jak problemy trawienne czy trądzik. Jego właściwości lecznicze docenią również kobiety, które wyjątkowo boleśnie przechodzą menstruację, a także te starające się o dziecko. Poznaj zastosowanie ziela przywrotnika oraz dowiedz się, gdzie je kupić.

  Koniec lata to idealny moment, by zaopatrzyć się w zioła, których cenne właściwości zasilić mogą domową apteczkę. Zbierane w sierpniu rośliny nie tylko wspierają leczenie infekcji, doskonale wpływają też na wygląd i kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Napary przygotowywane z suszu działają rozgrzewająco podczas długich, zimowych wieczorów.

  Liście czarnej porzeczki są naturalnym źródłem cennych składników odżywczych, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Przygotowany z nich napar może skutecznie wspomagać leczenie wielu chorób i dokuczliwych dolegliwości, a jego regularne spożywanie wpływa na poprawę odporności. Bez wątpienia warto włączyć go do codziennej diety i skorzystać tym samym z jego z dobroczynnych właściwości.

  Jiaogulan (łac. gynostemma pentaphyllum), czyli pochodzące z Chin ziele nieśmiertelności, ma wiele właściwości prozdrowotnych. Jego uprawa nie jest skomplikowana, ponieważ roślinę można hodować w doniczkach. Gynostemma jest wieloletnia, dzięki czemu można z niej korzystać przez cały rok.

  Monikę Dygas od dziecka fascynowały stare chaty. Niedawno postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i w okolicach Starachowic otworzyła prywatny skansen. Co znajdziemy w Chacie Szeptuchy?

  Kornelia Westergaard, biotechnolog i psychoditetetyk, w naszym programie opowiedziała o ziołach napotnych, które pozwalają pozbyć się gorączki. Jakie napary warto pić?

  Dziennikarz postanowił odpocząć od miejskiego zgiełku i udał się na Podlasie. Kuba dotarł aż do wsi Koryciny, nieopodal Siemiatycz. Ile czasu zajął mu dojazd z Warszawy? Co go tu zachwyciło? Jaką magiczną miksturę przygotował Jakub Porada? Czy udało mu się wydoić krowę? I dlaczego trafił na listę wrogów Pani Maciory?