Monika Richardson

  Monika Richardson

  Monika Richardson przechodziła ostatnio trudne chwile. Jej mąż, Zbigniew Zamachowski wyprowadził się z ich mieszkania na warszawskim Żoliborzu w atmosferze skandalu. Dziennikarka przyznała później, że w małżeństwie od dawna nie układało się najlepiej, doszło nawet do zdrady. Wygląda jednak na to, że szczęście się do niej uśmiechnęło. Jej nowy partner, Konrad Wojterkowski, opublikował właśnie ich wspólne zdjęcie

  Nic tak nie jednoczy niż wspólny wróg. Ukryte animozje, zawoalowane intrygi. Czy kobiece związki są trudniejsze niż te, które łączą mężczyzn? Czy mężczyźni są bardziej solidarni niż kobiety? Czy kobiety gryzą bardziej? O relacjach damsko–damskich, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiały: dziennikarka Monika Richardson, aktorka i wokalistka Patricia Kazadi oraz psycholożka dr Joanna Heidtman.

  Polska bez ugrzecznionych uśmiechów i "szczera wredność" mieszkańców naszego kraju bardziej odpowiada Monice Richardson niż powierzchowność Anglików. W studiu Dzień Dobry TVN dziennikarka opowiedziała o swojej najnowszej książce "Pożegnanie z Anglią", w której opisuje trudy życia za granicą. Dlaczego Monika Richardson wróciła z emigracji?

  Obok popularnego pytania: „Skąd się biorą dzieci?”, pojawiają się te zgoła inne, na miarę naszych czasów: kim była Monika Lewinsky, co to jest wojna i terroryzm? Jak odpowiadać na tego typu pytania zapytaliśmy: dziennikarkę Monikę Richardson, prawnika Barbarę Falandysz oraz psychologa dziecięcego Justynę Korzeniewską. Czy dzieci Moniki Richardson, w obliczu ostatniej burzy medialnej na jej temat, pytają o coś o co do tej pory nie pytały?

  Historia dwóch kobiet, które zdecydowały się na wspólną podróż. Po zakończeniu podróży napisały książkę i zamieściły w niej zdjęcia z podróży bursztynowym szlakiem. Lidia Popiel i Monika Richardson wybrały taki szlak, który wiódł z Cesarstwa Rzymskiego nad Bałtyk, czyli z Rzymu do Gdańska. - Myślę, że jeśli opowiesz całą tę historię to nikt nie przeczyta książki - mówiła Lidia Popiel do Moniki Richardson w studiu Dzień Dobry TVN. My zachęcamy do lektury książki "Polki na bursztynowym szlaku" i do wysłuchania opowieści o tym, jak ta książka powstawała i jak przebiegała ich podróż. Od czego zależy kolor bursztynu?

  Pro-Am to popularne na całym świecie turnieje, w których profesjonalny tancerz tańczy w parze z amatorem. Agustin Egurrola postanowił wypromować tego typu turniej także w Polsce. Chętnych do udziału nie brakuje. Tancerze znani z „Tańca z Gwiazdami” oraz gwiazdy, które brały udział w programie, powoli zaczynają treningi. Prezenter pogody Bartek Jędrzejak był na pierwszej, wspólnej próbie uczestników: Weroniki Marczuk, Moniki Richardson i Pawła Stalińskiego.

  Co wolno, a czego nie wolno kobiecie w ciąży? Co może jeść przyszła matka? Czy znajomi i rodzina udzielali Wam "dobrych rad", gdy byłyście w ciąży? Jak radzić sobie z natłokiem informacji i jak je selekcjonować? Co zrobić, by nie popaść w ciążową paranoję? O to zapytaliśmy Monikę Richardson, Agnieszkę Cegielską, Katarzynę Laskowską oraz położną Annę Kalinowską Garbalę.

  Szkoła za 60 tysięcy? Czy warto tyle płacić za edukację dziecka? Czy zapisując dziecko do elitarnej, renomowanej szkoły rodzice chcą od razu zaprogramować je na sukces? Czy wysyłając dzieci do takich szkół nie wychowamy ich na zarozumiałych snobów? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Olgę Fibak i Monikę Richardson.

  Kilka tygodni temu jeden z amerykańskich portali internetowych opublikował „dekalog mężatki”, który sugerował paniom, co wolno mężatce, a co jest jej absolutnie zabronione. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psychologiem Piotrem Mosakiem, Anną Zejdler- Ibisz, Moniką Richardson i Joanną Gocławską – Mazur. Czy w Polsce istnieje niepisany dekalog "dobrej żony"? Czy w XXI wieku wracamy do obyczajów rodem z powieści Jane Austen?