Mediolan

  Mediolan

  Ada Fijał i Marta Lech-Maciejewska (znana jako blogerka Superstyler) odwiedziły Mediolan podczas trwającego fashion weeku. Ich włoskie stylizacje zachwyciły internautów, którzy piszą, że właśnie tego brakuje im na polskich ulicach. Redaktorka mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba, wybrała ich najlepsze zestawy na podstawie jesiennych trendów. Sprawdźcie, czym zainspirować się w tym sezonie.

  Dr Maciej Tarkowski znalazł się wśród osób, które odebrały z rąk prezydenta Włoch Krzyż Kawalerski i dyplom. W ten sposób Sergio Mattarella podziękował osobom walczącym z pandemią koronawirusa. Polski biolog medyczny przyznaje, że jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w jego karierze. Nad czym pracuje we Włoszech? Jak wygląda w tym kraju walka z pandemią? O tym dr Tarkowski opowiadał w naszym programie.

  Targi EuroCucina w Mediolanie to największe i najbardziej prestiżowe targi kuchenne w Europie. Była tam nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska. Mediolan odwiedziła też ekspertka od aranżacji wnętrz Ewa Mierzejewska. Zobaczcie relację z tych targów, by dowiedzieć się, jakie trendy obowiązują w tym roku.

  Na co Mediolańczycy zamienili zimowe kozaki? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska była w Mediolanie, gdzie sprawdziła, co w tym sezonie będzie najmodniejsze. Zobaczcie, czego dowiedziała się na ulicach, w redakcji magazynu modowego i szkole mody w Mediolanie!

  "Każdy dzień to jest ok. 15 km. pieszo i... w biegu. Czasami zdarzają się bardziej intensywne dni gdzie przechodzę ponad 20 km". Jak wygląda praca fotografa podczas największych tygodni mody? Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Brzóską, który od czterech lat zajmuje się uwiecznianiem najważniejszych wydarzeń w świecie mody.

  Co roku, ze swoim aparatem, obserwuje tygodnie mody w Mediolanie, Paryżu i Londynie. Na jej zdjęciach możemy zobaczyć całą otoczkę, która towarzyszy pokazom. Zobaczcie, jak wygląda święto mody okiem Moniki Motor. Zapraszamy Was też na wyprawę do Tel Awiwu na tamtejszy Fashion Week!

  W 2004 roku Katarzyna Borowicz zdobyła w Chinach tytuł III wicemiss świata. Od tego wydarzenia jej kariera nabrała znaczącego tempa. Katarzyna zajęła się modą. Polka od wielu lat mieszka i pracuje w Mediolanie. Co tam robi? Co ją sprowadza do Polski? Czy wraca do kraju na stałe? Z Katarzyną Borowicz rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Expo 2015 w Mediolanie odbyło się pod hasłem "Żywienie planety, energia dla życia". Tematy, które zostały tam poruszone dotyczyły wyżywienia, jego braku w niektórych regionach świata, edukacji w odżywianiu oraz jakości wyżywienia. O wnioskach, które możemy wyciągnąć z Expo 2015 rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z trendwatcherką Zuzanną Skalską. Co było wyjątkowego w wystawie przygotowanej przez Holandię?

  Za tydzień w Dzień Dobry Wakacje znów nie zabraknie gwiazd i fascynujących historii. Joanna Krupa - czy tegoroczny urlop spędza w Warszawie? W komplecie rodzina Łopacińskich po rocznej podróży dookoła świata oraz Dorota Koziara - Polka, której nazwisko w świecie designu znaczy coraz więcej. Odwiedziliśmy ją w Mediolanie. Bądźcie z nami w najbliższą sobotę i niedzielę o 8.30!

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan pojechał do Mediolanu na tamtejszy targi designu, które uchodzą za jedne z najbardziej opiniotwórczych wydarzeń na świecie. O włoskim sukcesie polskiej sztuki Łukasz porozmawiał z Barbarą Krzesak, kierownikiem projektu "Polska design" w instytucie Adama Mickiewicza. Jaka jest koncepcja na promocję rodzimej sztuki? Dlaczego zespół Pani Barbary postanowił ją zmienić? Czy oglądający chętnie angażują się w interakcję z designem?

  Od ponad dwóch lat buduje swoje imperium modowe w Mediolanie. Ewa Minge zaprosiła nas do Mediolanu, by pokazać nam swój showroom - w miejscu, w którym swój salon miał Giorgio Armani. Z projektantką spotkała się w Włoszech dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Czy Ewa Minge lubi Mediolan? Czym - zdaniem Minge - różni się Mediolan od Warszawy? Czy spełniła już swoje wszystkie marzenia? Co poświęciła dla swoich synów? Czy ma teraz czas na miłość?

  Tym razem Jakub Porada udał się do Mediolanu - stolicy wielkiej mody. To jedno z najdroższych miast we Włoszech. Jakubowi udało się jednak nieco przyoszczędzić...

  Na jego rękach umarł jeden z największych projektantów mody Gianni Versace. Gianni ubierał największe gwiazdy show - biznesu m.inn. Madonnę i Eltona Johna. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jego wieloletniego partnera Antonio D’ Amico. Co robi w Polsce? Co sądzi o poziomie polskiej mody i czy Polki są modne? Zobaczcie człowieka, który nie boi się nawet Anny Wintour!

  Jego fotografie ukazały się w największych i najbardziej znaczących pismach na świecie - Die Zeit, Washington Post, Vogue, unFlop, PIG, Studio, WWD. Jego zdjęcia są inspiracją dla włoskich projektantów mody. Na co dzień chodzi po ulicach, zaczepia dobrze ubranych ludzi i robi im zdjęcia. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kubę Dąbrowskiego - polskiego fotografa z Mediolanu.

  Ekipa Dzień Dobry TVN gościła w Mediolanie, gdzie odbywał się europejski Tydzień Designu. Tam przyjrzeliśmy się najnowszym trendom i stylom panującym w architekturze wnętrz.

  Jak i gdzie spędzić ferie na Pomorzu? Sprawdziliśmy, jak nie nudzić się w ferie! Okazuje się, że wcale nie trzeba jechać w góry, by móc szusować na nartach. Można to robić nawet w Sopocie... na Łysej Górze.

  W Mediolanie odbył się finał Coca Cola Cup 2011. Uczestniczyli w nim finaliści tej akcji: 10 dziewczyn i 17 chłopców. Ich wspólną pasja jest football. A my towarzyszyliśmy im z kamerą Dzień Dobry TVN!