masażysta

    masażysta

    Według najbardziej ogólnego podziału masaże dzielą się na: relaksacyjny, klasyczny i terapię manualną. Który z nich jest dla kogo? Jak często się im poddawać? Jak się zachować tuż po masażu? Jakie są przeciwskazania do zrobienia masażu? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN masażystę i fizjoterapeutę Aleksandera Charakterowa.

    W Dzień Dobry TVN gościem był fizjoterapeuta Pogotowia relaksowego Wiktor Lipka. Pokazał nam masaż, który może wykonać każdy nie krzywdząc przy tym nikogo. Dlaczego nieprawidłowo wykonany masaż może doprowadzić do trwałego kalectwa? Specjalista wyjaśnił, w jaki sposób odpowiednio przygotować ciało do masażu i jak ma wyglądać „grand finale”. Zobaczcie, dlaczego Marcin Prokop nie puści już swojej żony na masaż.

    Napięcie w okolicach karku po wielu godzinach pracy. Stres potrafi zaatakować też plecy i nogi. Okazuje się, że wcale nie trzeba chodzić do drogiego masażysty. Ulżyć można sobie samemu. Jak? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała terapeutka ciała Monika Kozak. Jak masować kark, a jak głowę?