Łukasz Durajski

    Nawyk przykrywania dziecięcego wózka tetrą należy do dość powszechnych. Tymczasem, zdaniem wielu lekarzy, jest on niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia malucha, ponieważ może wywołać u niego udar cieplny, zwany przez niektórych - pieluchowym. Dlaczego - mimo apeli specjalistów - rodzice nadal stosują takie praktyki?

    Mierzenie temperatury, choć z pozoru wydaje się dosyć prostą czynnością, może nastręczać wiele trudności. Często zdarza się, że wynik może nie oddawać faktycznego stanu zdrowia dziecka. Lekarz Łukasz Durajski radzi więc, jak uniknąć błędów podczas pomiaru.

    Sprawa ustępowania dzieciom miejsca w komunikacji miejskiej wywołuje spore emocje. Należy to robić, czy nie? Co rodzic powinien zrobić, jeśli dziecko zachowuje się niesfornie w autobusie lub tramwaju? Dyskutowaliśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psycholog dziecięca Moniką Chrapińską-Krupą i pediatrą Łukaszem Durajskim.

    Łukasz Durajski jest nie tylko pediatrą, ale również świetnym kucharzem. Do kuchni Dzień Dobry TVN przybył ze zdrowymi przepisami dla całej rodziny. Zobacz jak zrobić: kurczaka po tajsku, sałatkę z kurczakiem truskawkami i szpinakiem, tartę pomarańczową i gulasz bananowy.