Łotwa

  Łotwa

  Warto je odwiedzić nie tylko ze względu na sentyment historyczny, ale i wspaniałe zabytki.

  Lipawa znajduje się na Łotwie, a dokładniej w Kurlandii. Położona jest nad Morzem Bałtyckim i Jeziorem Lipawskim. Turystom oferuje liczne atrakcje. Co można tam zobaczyć?

  Radzimy, kiedy wybrać się na Łotwę i które atrakcje turystyczne odwiedzić.

  Windawa (Łotwa) to miasto zlokalizowane nad Morzem Bałtyckim, przy ujściu rzeki o tej samej nazwie. Słynie z bardzo dużego portu zarówno przeładunkowego, jak i osobowego. Znajduje się tam także port lotniczy.

  Monika Mariotti: "Jesteśmy na samym skraju bałtyckiego kraju i szukamy ... Liwów". Jaka jest historia tego ludu i jakie tradycje kultywują? Zobaczcie jak zamienić się w wilkołaka!

  Na Łotwie najlepszym sposobem na relaks jest bania, czyli sauna. Jak wygląda pomieszczenie, w którym można się wypocić? Sprawdziła to Monika Marotti. Wybrała się nawet do szkoły dla "sauniarzy". Zobaczcie, czego się tam nauczyła.

  Monika Mariotti wybrała się na Łotwę, na spotkanie z żywiołami. Odwiedziła miejsca gdzie "więź z naturą nie tylko wygasła ale wciąż jest częścią codziennego życia". W studiu Dzień Dobry TVN o współczesnym poganizmie, słowiańskości i braterstwie z naturą rozmawialiśmy z Maciejem Witulskim, religioznawcą, badaczem współczesnego czarownictwa i ruchów neopogańskich oraz z Łuną Zielarką przedstawicielką Międzynarodowej Federacji Pogańskiej.

  Carnival Youth to grupa młodych muzyków pochodzących z Łotwy. Zespół w większości składa się z synów Renarsa Kaupersa, wokalisty zespołu Brainstorm. Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpili z piosenką "Surf". Czy pójdą w ślady ojca i zostaną gwiazdami światowego formatu?

  Na naszej scenie, z najnowszą piosenką "Don't you get it", wystąpił popularny w Polsce łotweski zespół Brainstrom. Podoba się Wam?

  Justyna Steczkowska, ceniona i rozpoznawana dzięki specyficznej barwie głosu artystka popowa i jazzowa, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród muzycznych, została zaproszono do stolicy Łotwy, gdzie w piątek 4 maja miała swój koncert. Dziś gościliśmy ją w studiu Dzień Dobry TVN. Wokalistka opowiedziała nam o swoich wrażeniach z Łotwy.