lot balonem

    lot balonem

    Podczas sierpniowych Mistrzostw Świata w lotach balonem na ogrzane powietrze Daria Dudkiewicz-Goławska zdobyła złoto. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby przybliżyła nam tę dyscyplinę sportu. Co Darię ujęło w lotach balonem? Jakie niebezpieczeństwa czyhają w powietrzu na baloniarza? Czy lot można precyzyjnie zaplanować?

    Psycholog, coach, ratownik górski i doświadczony skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski w grudniu zeszłego roku wzniósł się do stratosfery balonem i wykonał najwyższy skok spadochronowy w Europie. O swoich lękach i rekordowym skoku opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz. Zabrał ją również w podróż balonem, aby wykonać przy niej swój tysiąc dwusetny skok ze spadochronem.

    Gość Dzień Dobry TVN Grażyna Dobczyńska jest pilotką balonową. Po tym, jak w 1986 roku zrobiła licencję na balony, zdobyła wiele tytułów mistrzowskich. Powiedziała nam, co jest największym wrogiem baloniarza, jak steruje się balonem i jak wygląda chrzest na baloniarza. W studiu Pani Grażynie towarzyszyły wnuczki: Klaudia i Marysia. Jakie inne talenty ma ich babcia Grażyna? Jaki musiałby być kosz, gdyby Dorota Wellman i Marcin Prokop chcieli polecieć balonem z Panią Grażyną?