kranówka

    Specjaliści zachęcają, aby zrezygnować z kupowania wody w plastikowych butelkach.

    Plastik towarzyszy nam wszędzie. W Europie produkuje się 58 milionów ton tego tworzywa rocznie, a aż 40 proc. ogólnej produkcji stanowią jednorazowe opakowania. To są ogromne ilości. Jak zatem możemy zminimalizować zużycie plastiku? Na początek zamieńmy wodę butelkowaną na filtrowaną z kranu.

    22 marca co roku obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w Dzień Dobry TVN dziennikarka Katarzyna Bosacka opowiedziała, jaką wodę najlepiej spożywać na co dzień. Czy można pić kranówkę?

    Według rankingu Europejskiej Organizacji Współpracy na rzecz Benchmarkingu wynika, że kranówka z Krakowa pod względem czystości zajmuje drugie miejsce wśród szesnastu krajów na świecie. Lepsza jest jedynie woda z Singapuru. Ale według ekspertów wodę z kranu możemy pić w całej Polsce. O skomentowanie tych informacji poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: Rzecznika Prasowego MPWiK w Warszawie Romana Bugaja i Michała Kożurno, który propaguje picie wody z kranu. Dowiedzieliśmy się, jakie są zasady picia kranówki, skąd warszawskie wodociągi pobierają wodę i jak ją filtrują.