koniec roku szkolnego

    koniec roku szkolnego

    Nareszcie długo wyczekiwany przez wiele osób koniec roku szkolnego. Uczniowie już wiedzą, jakie oceny pojawiły się na ich świadectwach. Zdjęcia, zwłaszcza tych z czerwonym paskiem, dumni rodzice będą zamieszczać w mediach społecznościowych. O to, by jednak tego nie robić, prosi Fundacja ALEKlasa, która namawia do udziału akcji "Nie chwalę się świadectwem".

    Przyjęło się, że na koniec roku nauczyciele dostają od dzieci kwiaty. Są jednak rodzice, którzy kupują - oprócz bukietów - prezenty. Czy to dobry pomysł? O zdanie zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: psycholog dziecięcą Monikę Perkowską oraz mamę czwórki dzieci Edytę Poncyliusz.

    Przez cały rok dzieci czekają na ten dzień. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz zjawiła się w jednej z warszawskich szkół podstawowych, aby przyjrzeć się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Gdzie spędzą wakacje uczennice, z którymi rozmawiała?

    Już niedługo koniec roku. Czy wypada z tej okazji dawać nauczycielom prezenty? Jakie są zwyczaje w kanadyjskich szkołach? Rozmawialiśmy o tym z prowadzącą "Wiem, co jem" Katarzyną Bosacką i nauczycielką Kingą Zychowicz. Panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN.