kalendarz adwentowy 2021

  kalendarz adwentowy 2021

  Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego w wielu polskich domach już teraz pojawiają się bajeczne, bożonarodzeniowe dekoracje. Najmłodsi z zachwytem przyglądają się uroczystym przygotowaniom, a ich uwagę najczęściej przykuwają ozdoby nawiązujące do postaci Świętego Mikołaja i zaprzęgu jego rogatych pomocników. Okazuje się, że legendarne renifery mają wiele wspólnego z żyjącymi w Polsce łosiami. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym znany miłośnik przyrody, Marcin Kostrzyński.

  Kalendarz Adwentowy Dzień Dobry TVN to codzienna porcja ciekawostek i pomysłów na umilenie okresu przed świętami. A Boże Narodzenie tuż tuż, dlatego warto zastanowić się już teraz, co postawimy na wigilijnym stole. Dobra organizacja i lista zakupów pozwolą oszczędzić sobie stresu i niepotrzebnego stania w kolejce na chwilę przed wigilią.

  Jeśli wciąż poszukujesz prezentów gwiazdkowych, to najwyższa pora poważnie zająć się tym tematem – Wigilia zbliża się wielkimi krokami, a z pewnością nie chcesz, żeby pod choinką zabrakło dla kogoś upominku, prawda? Nie masz pomysłu, co kupić mamie, dziadkowi, czy rodzeństwu? My mamy – zobacz nasze propozycje

  Zgodnie z polską tradycją drzewko bożonarodzeniowe powinno się ubierać rano 24 grudnia. I choć obecnie w wielu domach odchodzi się od tego zwyczaju, to samo dekorowanie domu na święta staje się z roku na rok coraz bardziej wystawne. Zanim jednak przystąpimy do rozwieszania ozdób warto uzupełnić ich zapasy.

  Poszukiwania i wybór świątecznych prezentów wielu osobom spędza sen z powiek. Kiedy zupełnie nie macie pomysłu na prezenty dla swoich bliskich warto zastanowić się nad podarunkami, które przydadzą się w domu. Jeśli zastanawiasz się, jakiego rodzaju sprzęty sprawdzą się w roli takich upominków, to przygotowaliśmy dla ciebie kilka sugestii.

  Wigilia zbliża się wielkimi krokami, w wielu domach przygotowania do tego wyjątkowego czasu trwają w najlepsze, warto jednak, w ferworze świątecznych porządków i przygotowywania świątecznych potraw, już teraz zadbać o stylizacje i upominki dla naszych bliskich, w tym – dla dzieci.

  Przygotowania do świąt w wielu domach wkraczają już z pewnością w ostatnią fazę. Czas więc zająć się dekoracjami świątecznymi. Jeśli lubicie samodzielnie (lub z pomocą dzieci) tworzyć choinkowe ozdoby, to dziś mamy dla was nie lada gratkę. Szablony, dzięki którym stworzycie wyjątkowe, filcowe bombki.

  Kalendarz adwentowy ma za zadanie pomóc w odliczaniu do Bożego Narodzenia. Współcześnie dedykowany jest on przede wszystkim dzieciom i młodzieży, ale coraz większą popularnością cieszą się wersje dla dorosłych. Jaka jest historia kalendarzy adwentowych? Jaką miały symbolikę? Dowiedz się o nich więcej i poznaj Kalendarz Adwentowy Dzień Dobry TVN.