Irlandia Północna

    Irlandia Północna

    Ciągnące się w nieskończoność zielone klify, piękna architektura Dublina i sukcesy w rugby – to z tego słynie państwo wyspiarskie Irlandia. Kuchnia irlandzka nie może poszczycić się jednak międzynarodową sławą. Mało kto potrafi wymienić choćby nazwy tradycyjnych potraw irlandzkich, nie wspominając już o wyszczególnieniu ich składników.

    Belfast to największe miasto Irlandii Północnej, a zarazem jej stolica. Leży nad rzeką Lagan i podzielone jest na dwa hrabstwa. Stolica jest jednocześnie centrum kultury i nauki z ważnym portem morskim oraz dwoma lotniskami. To właśnie tutaj powstał słynny Titanic, którego muzeum można dziś zwiedzać. Dodatkową, dość niecodzienną atrakcją Belfastu jest więzienie, które także zostało udostępnione turystom.

    Brytyjczycy znają go jako Jordana O'Keefe, pochodzacego z Irlandii Północnej, natomiast Polacy jako Józefa Kanię z Grodziska Mazowieckiego... Po występie w brytyjskim Mam Talent kariera chłopaka nabrała tempa. Zdecydował się nawet na polską trasę koncertową. Na szczęście znalazł kilka minut dla dziennikarki Dzień Dobry TVN Kasi Olubińskiej ;)