hydrolat

    Woda różana znajduje zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Jako składnik kremów lub jako tonik ma pozytywny wpływ na skórę twarzy. Stosowana w formie płukanki lub mgiełki chroni włosy przed wypadaniem i może służyć jako naturalny lakier do włosów.

    Jeszcze do niedawna hydrolat uznawany były w kosmetologii za produkt zbędny. Mimo że wody kwiatowe zyskują coraz większą popularność, jest wiele osób, które nadal nie wiedzą, co to są hydrolaty. Warto jednak poznać ich właściwości, gdyż mają bardzo pozytywny wpływ na skórę.

    Hydrolat to kosmetyk, który ma właściwości pielęgnacyjne, ale przede wszystkim fantastycznie odświeża skórę i na długo zapewnia efekt orzeźwienia. W upalne dni warto go zawsze mieć pod ręką. Hydrolaty z łatwością można zrobić domowymi sposobami. Nie wymaga to specjalistycznego sprzętu, a składniki potrzebne do przygotowania wody roślinnej są dostępne w drogeriach i sklepach spożywczych.

    Lato to czas, gdy nasza skóra potrzebuje dodatkowego nawodnienia, a słońce i wysokie temperatury mogą bardzo niekorzystnie odbić się na jej kondycji. Warto zadbać o cerę z pomocą hydrolatu, mgiełki czy wody termalnej. Sprawdź, który produkt do pielęgnacji najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.