dr Piotr Grzesiowski

    dr Piotr Grzesiowski

    Już niemal 4 miliony Polaków przyjęło pełną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. W sumie preparat przyjęło w naszym kraju ponad 15 mln osób. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są w pełni odporni na koronawirusa. Od czego zależy, czy wytwarzamy przeciwciała? W naszym programie tłumaczył to dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.

    Choć pandemia trwa w Polsce już prawie rok, to wciąż trudno znaleźć na niektóre pytania odpowiedź. Dlatego do dyspozycji naszych widzów jest czat, na którym można podzielić się wszelkimi wątpliwościami dotyczącymi koronawirusa. Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 odpowiedział w naszym programie na pytanie dotyczące wyniku testu. Co oznacza "reaktywny (dodatni)"?

    Sanepid ostrzega przed tegoroczną plagą kleszczy. Jest to spowodowane ociepleniem klimatu. Lawinowo też rośnie liczba zachorowań na boreliozę. Jakie są pierwsze objawy tej groźnej choroby? W jaki sposób można uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Co zrobić, gdy kleszcz już nas ukąsi? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr Paweł Grzesiowski i Marcin Surowiec, instruktor survivalu.

    Co robić, gdy dziecko ciągle choruje? Jak wzmocnić jego odporność? Dlaczego niektóre dzieci notorycznie łapią infekcje, podczas gdy inne cieszą się świetnym zdrowiem? Czy stale chorujące dziecko można zaszczepić? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr. Pawła Grzesiowskiego.